Szerintetek lehetséges 10 éven belül egy HARMADIK VILÁGHÁBORÚ? Mely nagyhatalmak között a legvalószínűbb, és a legdurvább az ellentét? USA, OROSZORSZÁG, KÍNA, ARAB TÉRSÉG? Lehetséges a teljes pusztulás? (vegyi, biológia, atomtámadás)
Inkább egyfajta nagytömegű bevándorlás és bűnözés. Ezt követően pedig nagy ellentétek. Olyasmi mint amikor mindenki mindenkit kifoszt. Az utcán viszik a lopott tévét. Rendőrség tehetetlen. Ekkor fogják bevezetni a diktatúrát.
Kb 10-20 év múlva. Maximum biológia fegyvereket vetnek be.
Ugyanis ott nincs sugárzás. A bunkereket már megépítették azoknak akiknek megvan a jegye. Pl denveri reptér.
Ott valami nem teljesen "kóser".
ide zárják azokat akik ellenszegülnek a rendszernek
Nem lesz világháború. Az atombomba feltalálása és tömeggyártása óta nem érné meg, mert bárki kezdené, mindenki vesztene vele.
De ha megállnál 5 percre és elgondolkodnál, akkor erre te is rájöhettél volna.
"bunkerek" mindenhol vannak
Tolna megyében élek, itt az erőmű miatt több helyen van "bunker", de kb 200 fősek és abban nem a középréteg lesz benne :D
ha háború lesz akkor itt csak rakétaátlövöldözgetések lesznek, katonáknak nem sok dolguk lesz
Vegyi fegyvereket viszont megéri bevetni. Sokkal gazdaságosabb mert
a: tovább tart a hatása
b: az épületek megmaradnak
Szóval egy vegyi támadás nagyon is reális. Már az 50-60 as évek óta fejlesztik őket.
Mára olyan hatékonyak hogy akár a bőrrel való érintkezés is elég hogy halálos dózist lélegezzünk a bőrön át.
Fritz Haber – 1868-1934, Nobel-díjas németországi kémikus, a "vegyiháború atyja", az I. világháború idején ő vezette be a vegyi fegyverek, mérges gázok alkalmazását (személyesen irányította az első akciót Ypernnél), gyakorlatilag ő találta fel a Ciklon-B gázt is, mely a zsidó szenvedéslegendárium fontos része lett, a háború után megkapta a kémiai Nobel-díjat, 1933-ban elmenekült Németországból, és elfogadta a cionista Chaim Weizmann palesztinai állásajánlatát, még zsidó felesége és fia is öngyilkos lett Haber rémtettei miatt
Nem valószínű, nem lenne semmi értelme.
A nagyhatalmaknak nincsenek területi követeléseik (Kína és India között van kisebb vita) egymással szemben.
Még a Japán körüli szigeteken vitáznak Oroszországgal, Kínával, de ezeket csak felfújják, nem olyan jelentős ügy, hogy ez miatt háborúzzanak.
A nagyhatalmak inkább a gazdasági érdekszféráért küzdenek egymással a világban, de ez a harc nem fegyverekkel, hanem politikával, pénzzel történik. Néha azért fegyveres beavatkozás is történik (pl. Irak, Líbia, Grúzia), de ezek a kisebb helyi háborúk nem érnek annyit, hogy nyílt háború törjön ki miattuk a nagyhatalmak, katonai szövetségek között.
És ahogy előttem is írták az atomfegyvereknek is van egy elrettentő hatása. A koreai, vietnami háborúból, a kubai intervencióból, rakétaválságból sem lett harmadik világháború, pedig ezek a jelenlegieknél sokkal súlyosabb konfliktusok voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!