Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A két világháborúban mindig...

Progizo kérdése:

A két világháborúban mindig azon az oldalon voltunk, amely hazánk területi egységét biztosította?

Figyelt kérdés

Vagy volt a világon még más számottevő hatalom, amely szavatolta volna Magyarország területi egységét?

Elvégre a pánszlávista oroszok megcsonkítani akarták, az Antant meg szintén.

Aztán jött a II. világháború, amely előtt a Tengelyhatalmak szolgáltattak vissza nekünk 80.000 km2-t a Nyugat hallgatólagos beleegyezésével.

Akkor tehát elmondhatjuk, hogy mindig azon az oldalon voltunk, amely leginkább partnerünk volt országunk egybenmaradásában és a revízióban?



2015. jan. 11. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ennél jóval bonyolulutabb, de ha nagyon leegyszerűsítjük(!), akkor igen.
2015. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy mindig a rossz oldalon és talán nem véletlenül.
2015. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2. Nem a rossz, hanem a vesztes oldalon. Nagy különbség!

Aki nekünk ártott, az a rossz oldal és ez az I. VH idején Antant valamint a II-ban a Szovjetunió és a szövetségeske voltak. Valamiért egyik sem akarta a Kárpát-medencére kiterjedő Magyarországot.

2015. jan. 11. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajjaj, akkor ez most kérdés, vagy valami propaganda?
2015. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a saját kis hagymázas-nemzeti történelemfelfogásod megerősítését várod (ez tűnik ki a #2-esnek adott válaszodból), akkor nem tudok neked segíteni (megjegyzem azt írod hogy pl. a SZU azért "rossz" oldal, mert ellenünk harcoltak, közben meg arra vagy kíváncsi hogy a "jó" oldalra álltunk-e - ennek így semmi teteje nincsen). De csak a kérdésre válaszolva:

Az I. vh-ban nem állt Magyarország senkinek az oldalára, mivel 1. nem létezett ilyen független állam; 2. ha a monarchia döntését nézzük, hadat üzent Szerbiának, és e konfliktus mentén alakultak ki a szövetségek, tehát nem "mi" álltunk a németek mellé és az antanttal szemben, hanem fordítva. De ebben a háborúban Magyarország területi egységét egy másik államon belül valóban a központi hatalmak biztosították volna. (Az antantnak egyébként kezdetben egyáltalán nem állt szándékában szétszedni a monarchiát és azon belül Magyarországot, ez a háború közben alakult ki, elsősorban Franciaország részéről).

A II. vh-ban is a tengelyhatalmak álltak közel a magyar revízió ügyéhez, de ugye ők sem biztosították ezt Magyarországnak, vagyis nem tudták biztosítani. A bécsi döntések után, Németország egyik legstabilabb szövetségesekén pedig a revízió enyhén szólva nem volt időszerű Párizsban.

2015. jan. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5.: A szövetségek döntő része (Antant és Központi hatalmak magja) már a szerbiai hadüzenet előtt létrejött.

És sokan kérdezik (naívan), hogy miért nem az USA, meg tudomisén kinek az oldalára álltunk, minthogy a vesztesekére, ezért tettem fel a kérdést. Az én történelmi ismereteim alapján a két világháborúban az ország területi egysége mindkét alkalommal az adott szövetségi rendszerben volt biztosíthatott.

2015. jan. 13. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért teszel fel kérdést abban a témában, amiben az átlagnál jobban felkészültebb vagy és csak leszólod a válaszolókat? Indíts blogot, ha kifejtős véleményed van a történelemről, annak is van közönsége!
2015. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!