Pszichológiával vagy testbeszédolvasással foglalkozó érdekes és hasznos könyveket tudnátok ajánlani?
Én sokat tanultam belőle.
Pszichológiás könyvekből meg rengeteg van. Menj el egy könyvesboltba, és a nagyobbaknál külön részleget kap az, hogy pszichológia. Ha esetleg tudnád konkretizálni hogy milyen témakör érdekelne ezen belül, könnyebb lenne valamit mondani.
Így van, Allan Pease, és a felesége Allan Pease nagyon sok olvasmányos könyvet írtak, nem csak testbeszéd témában (Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?, például), ezen kívül pedig keresgélj. Akik népszerűbbek:
Bagdy Emőke, Szendi Gábor, Csernus Imre, Ranschburg Jenő, legalábbis a magyarok közül ők foglalkoznak "casual" pzichológiával is, az általam ismert írók közül. (Persze nagyon eltérő megközelítésekkel, ugye.)
Ez nagyban attól függ mire kell.
Allan Pease könyve egy elég sok hibás elvet tartalmazó, a maga idejében korszakalkotó alapmű. –Amely valóban hasznos, ám a testbeszéd könyveiben írt elveknek vannak korlátai.
A maga ideje 20 éve volt én is akkor olvastam először az a bizonyos testbeszéd könyv nem sokat változott azóta, és hasonló címmel, eltérő szerzővel, tucatszám vannak hasonlók.
Azóta annyi történt, hogy lett egy enciklopédia is és bele került néhány NLP-s elv, a szemmozgás és az információ feldolgozás módjával kapcsolatban és sok más hasonló könyv szintén átvette ezt. Ebből aztán megint lett egy félig működő alapelv.
Ez egy alapmű amely ha az üzleti életben használatos módja érdekel talán elég is. Minden másra Paul Ekman tudományos munkái. Aztán Pamela Meyer könyve, ami egy jó példa arra, hogyan érdemes a verbális kommunikációt és a nem verbálist is figyelni. Tőle például itt találsz videót a Ted-en [link]
és nem mellesleg sok tudományos előadást is láthatsz az általad keresett témákban.
A testbeszédet nem lehet általánosítani, bár úgy tűnik, bizonyos metakommunikációs elemek az emberek többségénél hasonlót jelentenek - de ha ezt túláltalánosítod, akkor a kisebbséget félreérted.
Vannak metakommunikációs tényezők, melyek egyes embereknél egészen mást , vagy akár ellentéteset jelentenek, mint a többségnél, sőt, adott esetben semleges is lehet, különösebb jelentés nélkül.
Átlagos emberek között is vannak kivételek.
Vagy ott vannak pl az átlagostól eltérően fejlődő emberek, pl az autisták (ennek is egészen eltérő szintjei léteznek).
Valamint a fogyatékkal élők között is lehetnek eltérő jelentést mutató személyek.
Életkoronként is változhat ugyanazon megnyilvánulás jelentése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!