Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnék tanulni belőlük?

Maniaaac13 kérdése:

Hogyan tudnék tanulni belőlük?

Figyelt kérdés

Szeretek pszichológia és más pszichológiával kapcsolatos könyveket olvasni, és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék tanulni belőlük. Így első olvasatra általában elég kevés dolog marad meg a fejemben.

Szeretnék túllépni az élvezetből olvasáson, és azt akarom elérni, hogy valami hasznosat is tanuljak belőlük, végülis nem egy regényt olvasok.Gondolkodtam a jegyzetelésen, talán az egy jó módszer. Ti hogyan oldjátok meg az ilyen problémákat?



2014. aug. 21. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem csak abból marad meg sok amit jól esik olvasni. amúgy olvasd el még1x :)
2014. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Meg kell hogy maradjon benned,ha érdekel.Koncenrálj a olvasásra és próbáld meg kizárni a másfelé irányuló gondolataidat.
2014. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha bemagolni próbálod, semmi hasznát nem veszed. Ha nem marad meg semmi, annak az lehet az oka, hogy a zömét nem érted. Talán olyan könyveket olvasol, amelyben a magyarázatok sok fogalma se ismert.

Megtanulni nagyjából annyit tesz: megérteni. Nem a memorizálás a lényeg, hanem az alkalmazni tudás.

2014. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik, pont erre gondoltam, bemagolni semmikepp nemszeretnem, mert joltudom, hogy annak semmi hasznat nem veszem. Es abban is igazad van, hogy rengeteg mindent nem ertek meg a szovegbol, de arra probalok torekedni hogy ezwn valtoztassak.Hogyn tegyem ezt szerinted?:)
2014. aug. 21. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem értesz meg valamit a szövegből, nézz utána neten vagy más könyvekben. Ha több forrásból olvasol valamiről párhuzamosan, akkor teljesebb képed alakul ki róla, és jobban be is vésődik. Ezen kívül azt tudnám ajánlani, hogy keress példákat a különböző dolgokhoz a való életből, ismerősi körből, filmekből stb. Ha az elméleti és a gyakorlati oldalt is látod egyszerre, jobban megelevenedik az egész, és létrejön egy asszociáció a kettő között :) Bár ez attól függ persze, hogy milyen dolgokat is szeretnél konkrétan megtanulni :D
2014. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha a szövegértelmezés a problémád, akkor nézz utána a szó jelentésének és fedezd fel, hogy az adott kontextusban milyen jelentéssel bír ( mert egy szónak több jelentése lehet, ami szövegkörnyezettől függően változik ).


Ha a koncentrációhiány a problémád, akkor válassz csendes, figyelemelterelő tényezőktől mentes helyet és ott olvass/elmélkedj.


Ha a memorizálás a problémád, akkor gondolkozz el azon, hogy mennyire fontos, releváns és használható az, amit éppen olvasol.

Az agy tudat alatt is sokkal valószínűbb, hogy azokat az információkat tárolja főként, amelyeket egyrészt fontosnak tart, másrészt hasznát veszi.

A memóriával kapcsolatosan van számos technika és módszer, amellyel elérhető az, hogy az információ rögzüljön; egy példa erre az, hogy minden adatot, amely bekerül az agyba, egy már kialakult és stabil adattárhoz kössed - itt “ adattár “ alatt minden olyan információ értendő, amit már teljes egészében értsz és tudsz, mert régi ismeretet képez nálad.

Vannak könyvek, amelyek a memóriával foglalkoznak és annak különböző problémáival, illetve ezek megoldásaival.

Ezenkívül fontos, hogy az életvitel is megfelelő legyen a tanuláshoz: a testedzés, a pihenés, a kikapcsolódás és az egészség megőrzése mind egyformán képezik a szellemi munka alapköveit.

2014. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!