Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges, hogy jöhet újra...

Lehetséges, hogy jöhet újra valaki, aki olyan lesz, mint Hitler, és mindent, amit csak tud az uralma alá fog venni?

Figyelt kérdés

Van erre esély? Főleg a mostani válság ideje alatt talán?

hiszen, bárki jöhet, aki olyan tulajdonságú lesz, mint Hitler: egy diktátor. És akkor mindent és mindenkit uralni fog?


Elnézést, ha rossz kategóriába írtam a kérdést :)



2014. febr. 6. 22:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%

Igen van rá esély, és vele együtt a 3. világháborúra.

Oroszország vagy USA lenne az mint anno a németek.

Bár Obama nem néz ki durva embernek, de mindenki hallotta a mesét a báránybőrbe bújt nigg... elnézést farkasról.

2014. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
19%
sztem a jobbik arra hajt
2014. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
52%
Szerintem már van egy diktátorunk.
2014. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és ki az a mostani diktátor, és miért? :)
2014. febr. 6. 22:52
 5/12 anonim válasza:

nem valószínű.

azok akik valóban birtokolják a hatalmat nem vágynak ennyire megmutatni magukat,ripacskodni.

nem érdekli őket az emberek a tömegek visszaigazolása.

aki sikeres és biztosan van ilyenből már pár ember,aki kitalálja a dolgokat,azok olyan emberkék,mint darth sidious,vagy a mestere a bankár darth plagues a star warsból.

ártatlan esendőnek néznek ki,de uralják az univerzumot és csak nevetnének egy olyan magamutogató agitátoron,mint amilyen hitler volt.

2014. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem már van/vannak ilyen ember/emberek, csak ők okosak, és nem nyilvánosan csinálják a nem éppen etikus dolgaikat.
2014. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
88%

A mai világban a globális hatalomszerzésnek már csak rejtettebb és gazdasági módszerekre alapuló módszerei működhetnek. Pontosabban működnek.

Klasszisokkal olcsóbb, kockázatmentesebb, jövedelmezőbb módszer.

Diktatorikus világhatalomról álmodozók biztosan vannak. Csak nem olyan országok élén, akik ezt megtehetnék.

Nehezen tudom elképzelni mondjuk, hogy Észak-Korea lenyomja a világot.

Kína tudja, hogyan kell ezt csinálni. Számold meg, kartávolságon belül mennyi made in China cuccba ütközöl.

Az USA épp eléggé el van havazva a saját költségvetésével ahhoz, hogy bármi ilyesmibe akarna kezdeni és tudják, hogy nem érné meg a beruházást.

Oroszország mindig is kapaszkodni fog a volt SZU méretű birodalmon, a legjobb úton vannak afelé, hogy nem politikai, de gazdasági alapokon ki is építsék.

Egy világháború sokkal nagyobb eséllyel indulhat be egy "ugrándozó mitugrász" országon, ami helyi konfliktust indít csak be, de szembenálló gazdasági érdekek miatt nagyhatalmakat ugraszthat össze.

De ez még mindig nagyon kicsi esély.

Mint írtam, a gazdasági hódítás az új hódító fegyver.

2014. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
86%

Aki meg (a demagóg propagandát agy nélkül szajkózva) a mai magyar politika és a diktatúra fogalma közé húz párhuzamot, az marha gyorsan húzzon vissza az iskolapadba vagy autodidakta módon tanulja meg, mit jelent ez a szó.

Többek közt azt, hogy nem írkálhatna büntetlenül ilyen marhaságokat.

2014. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Gyurcsány nagyon hajaz rá: gigantikus plakát, a náci szlogen variációja.


"Ein Reich, ein Volk, ein Führer" – hangzott Hitler kampányjelszava.


"Egy ország, egy ember, egy program" – szólt a Gyurcsányé nemrég az óriásplakátokon. (2006)

2014. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
94%
Hát akkoriban a kicsi bajszosnak állati jó propaganda-gépezete volt, nagyon sok későbbi politikai rendszer másolt belőle. :)
2014. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!