Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lenne a tökéletes (vagy...

Mi lenne a tökéletes (vagy legalábbis a legjobb) államforma/államberendezkedés?

Figyelt kérdés

Mondhattok létező államformákat (abszolút monarchia, alkotmányos monarchia, köztársaság, népköztársaság stb.), vagy leírhattok egy nem létező, de általatok ideálisnak tartott rendszert is.


Ja, és nem Magyarországra értem, hanem úgy általánosságban.

Úgyhogy a politikai élet szapulását lehetőleg mellőzzétek


2009. dec. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
Római birodalom a császárok kora. Kre:27-Kru:284.utána sem volt roszz de nem az igazi.
2010. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

Na persze.

Nero uralkodása szerinted jó volt? Vagy a katonacsászárok időszaka?

Az talán még a mai rendszernél is rosszabb.

Becsúszik egy zsarnok azt elk*r mindent.

Kösz, nem

2010. jan. 24. 17:52
 53/65 anonim ***** válasza:

Nincs hibátlan, vagy olyan államforma ami majdnem hibátlan. Csak az egyik emígy rossz, a másik meg amúgy.

Szerintem az egész rendszert kellene újra tervezni, mert nincs megoldás a kérdésedre.

Lenne is egy új terv, de arra a mai emberek többsége nincs felkészülve szellemileg úgyhogy le sem írom.

2010. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
Egyáltalán, mért kell valakiknek vezetni a többieket? Így nem működik a természetes szelekció. Aki nem életképes, az elvész. Szóval a válaszom: nem kell semmilyen államforma, és semmilyen vezetés.
2010. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
A hazugságvizsgálat lehet hogy nem tökéletes, de elég. Azt elegendő lenne például kampányban alkalmazni. Egy kampánynak egységesnek kéne lennie, azaz minden párt azonos időt és felelületet kapna, és ugyanazokra a kérdésere kéne válaszolnia, amit egy vegyes nép által delegált bizottság tenne fel. Nekem most 5 percem van, hogy ezt kifejtsem, szóval a részleteket ki lehet dolgozni rendesen is, ez nem utópia. A másik dolog, hogy a pártoknak nem általános evek, hanem szerintem konrétabb témák mentén kéne szerveződnie, és sok kicsi pártra lenne szükség, pl zöld párt, és nem jobb vagy bal. Továbbá mint mondtam a nép csak bizonyos kérdéskörökben dönthetne, viszont vanak olyan kérdések, amikben érdemes, és nem kéne visszariadni tőle. Vagy ha nem is döntene, de irányt mutatna.
2010. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán, mért kell valakiknek vezetni a többieket? Így nem működik a természetes szelekció. Aki nem életképes, az elvész. Szóval a válaszom: nem kell semmilyen államforma, és semmilyen vezetés."


Fő az anarchizmus. :)

Akkor gondolom te egy magad építette faházban élsz az erdő közepén. Minden bútorodat és használati eszközödet te készítetted. Nem használsz távfűtést, villanyt, nincs TV-d, nincs számítógéped, ha megbetegedsz nem mégy kórházba, ha kirabolnak, nem hívod a rendőrséget.

Ha mindez nem igaz rád, amit elég valószínűnek tartok, akkor eléggé álszent vagy.

2010. jan. 25. 13:42
 57/65 A kérdező kommentje:

Kedves 07:05-ös!

Ez mind szép és jó. De a nép nagy része nem tudja megítélni, hogy hosszú távon mi a jó neki. Ez a demokrácia nagy hátránya. A te rendszeredben továbbra is a nép választana. És valószínű, hogy a nép azt választja, aki populista intézkedéseket ígér. Lehet hogy az illető komolyan is gondolja. Nem hazudik, amikor ezt ígéri. Be is tartja, de hosszú távon ezzel viszi csődbe az országot.

Azt pedig soha a büdös életben nem fogják megválasztani, aki azt mondja, hogy sz@r lesz, vért fogtok hugyozni, de az unokáitok sokkal jobban fognak élni. Még akkor sem, hogyha ez a nemzet szempontjából előnyösebb, mint az előző. Márpedig a politikában nem az egyén, nem is a generáció érdeke számít, hanem a nemzeté. Azoké is, akik még meg sem születtek.

2010. jan. 25. 13:46
 58/65 anonim válasza:
Ez így van. Hosszú távon kell (kéne) gondolkodni.
2010. aug. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim válasza:
Én egy olyan monarchiára szavaznék, amiben az államfőnek és a kormánynak is elég nagy a hatalma. Az Osztrák-Magyar Monarchia hasonló volt.
2010. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Egy olyan diktatura kéne ahol a vezetőt ellehet tüntetni,ha nagyon elszáll.talán ez lehetne az alkotmányos diktatura...bár ennek a rendszernek az a hibája,hogy nehéz lenne uralkodót választani és az utodlás is problematikus lenne.

Végülis arra a megállapitásra jutottam,hogy az emberiségen egy másik fajnak kell uralkodnia,aki szociálisan fejlettebb,vagyis nem rendelkezik az emberi jellem hibákkal amiket a társadalom és a család "ragaszt" az egyénre.

2010. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!