Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mikor süllyedt el a Titanic?

Mikor süllyedt el a Titanic?

Figyelt kérdés

2007. okt. 8. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1912. április 12-én futott ki az angliai Southemptonból első és utolsó útjára a kor legnagyobbjának számító hajója, a Titanic.

A végzetes balesetre 1912. április 14-én éjfél előtt húsz perccel került sor. A hajó orra előtt egy hatalmas jéghegy tűnt fel. A cselekvésre csak 40 másodperc maradt. A gőzöst balra kormányozták, majd hátramenetet rendeltek el. A Titanic rácsúszott a jéghegy oldalára, amely 90 méter hosszan feltépte a hajó oldalát.

A Titanic hajnali 2 óra 20 perckor végleg elsüllyedt. A 2224 utasból 1513 életét vesztette.

2007. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Annyit szeretnék még hozzáfűzni az egyébként nagyon precíz hozzászóláshoz, hogy a Titanic vesztét az emberi önzőség okozta. Nem volt elég mentőcsónak (mivel a hajót elsüllyeszthetetlennek vélték), valamint nem figyeltek eléggé oda azokra a jelekre, amelyek figyelmeztettek a jéghegynek ütközés lehetséges következményeire. Tehát, ha szakszerűbben állnak hozzá a lehetséges veszélyhez (ami persze később be is következett), a hajó nem süllyed el, és nem veszik oda annyi emberélet.
2007. okt. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%
még annyival egésziteném ki h kicsi volt a kormánylapát egy akkora hajohoz igy nem lehetett vele randesen fordulni ezért nem tudták kikerülni a jéghegyt
2007. okt. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
19%
Én azt is olvastam, hogy direkt süllyesztették el a jezsuiták. Nem hülyeség keressetek rá.
2009. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Mi érdekük fűződött volna a Jezsuitáknak a Titanic elsüllyesztéséhez???????!!!
2009. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
92%
Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem azért nem volt elegendő mentőcsónak mert elsüllyeszthetetlennek hitték a hajót, hanem mert akkoriban ilyen törvény volt: "A 46 328 tonnás Titanic ugyanis elavult biztonsági szabályzatnak megfelelően futott ki Southamptonból első - és utolsó - útjára. Képtelen előírás határozta meg a mentőcsónakok számát: minden 10000 tonnán felüli brit hajó köteles tizenhat mentőcsónakot szállítani, összesen 5000 köbláb befogadóképességgel, ezen felül a mentőcsónakok befogadóképességének hetvenöt százalékát kitevő mentőpadot és egyéb alkalmatosságot."
2009. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak kormánylapáttal kormányoznak egy több csavaros hajót, bár az irányváltoztatás időigényes....


Mint minden egy monstumon...

2009. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl gyorsan haladt a hajó. Nem vették figyelembe a jéghegyre figyelmeztető jelentéseket. Ezzel azért kiegészíteném, meg még sok mindennel.
2009. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem is elképzelhető, hogy direkt süllyesztették el. Bár erre nincs bizonyíték. Csak egy elmélet.
2009. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
82%

NAhh szall

Az a baj hogy talán az emberek fele vagy még több is meg tudott volna menekülni csak az a baj hogy mivel mindenki be volt parázva nem töltötték fel a mentőcsónakokat mert igazából 60 személyes volt de volt hogy 15-en mentek benne de amikor tesztelték ott nem szimplán 60 hanem 70 emberrel próbálták és birta

2009. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!