Ha 2016-ra kifogyunk az olajból mi lesz velünk?

Figyelt kérdés
Gondolom lesz itt tömeghisztéria, tüntetések, háborúk stb...
2008. júl. 14. 22:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámoltam, és nem 30%-át kellene lefedni az országnak (ha legolcsóbban akarnánk kijönni), hanem "csak" 4%-át, azaz 4000 négyzetkilométert. Ez még így sem állapot. A kozmetikai szerek miatt nem aggódnék, mert ipar melléktermékeként eleve keletkeznek szénhidrogének. Persze a kozmetikai szerek ára fel fog menni, de ennek csak örülhetünk, így legalább a nőkön nem lesz fél méter vakolat. A nap- és szélenergia pedig nem megoldás, mert értelmetlen dolog lefedni a bolygónk felszínének százalékban mérhető részét. (És akkor a pénzügyi vonatkozást még nem is néztük, a beruházás néhányszor ezer milliárd amerikai dollárba kerülne, amit jó, ha ezer év alatt ki tudunk böjtölni a költségvetésből. Aminek értelme van, az a házak tetejének víz melegítésére szolgáló napelemekkel való borítása, ennek a hatásfoka sokkal nagyobb, mint ha árammá akarnánk alakítani a nap energiáját (12--60-szor jobb, napelem típusától függően), ez lényegében biztosítaná a víz melegítésére fordított energiát a háztartásban.
2008. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%

Különben ehhez az olaj témához az is hozzátartozik hogy belsőégésű motort minden folyékony és éghető anyagal lehet használni, pl higító, alkohol stb, a németek a fél háborút szintetikus benzinnel harcolták végig, mert egyáltalán nem volt kőolajuk, csak ez drága azért akarták az oroszoktól megszerezni a kaukázust. Egyébként az olcsón és nem környezetszennyezőn előállítható bioautónak nagyon örülnék, de ez most még csak marketing mert amit megspórolsz a használattal azt az előállítás fedezi, mert az nagyon szennyező. Az egyetlen lehetséges alternatíva asszem a nagyhatásfokú napkollektor akkuteleppel kombinálva. Csak érdekes lesz pár milliárd járművet átállítani erre,

tehát majdnem biztos hogy előbb utóbb le kell mondanunk a közlekedésről mert a legnagyobb problémát ez okozza, és átállni a legszükségesebb haszonáru szállításra, különben minden helyben lesz, a munkahely és a bevásárlóközpontok is.

2008. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

Elso hozzaszolo vagyok es sokmindenkivel nem ertek itt egyet.

Persze nem vagyok a legjobban ertesult de epp a minap lattam este a tv-ben hogy egy nepszeru musorvzeto kapott egy autot ami "vegyestuzelesu". Elo adasban o maga bizonyitotta, hogy a napi kb egy ora oda-vissza utja semmi masba, mint az "aramszamlajaba" kerult ami ugyancsak nem lehetett sok, mert nap elemek szolgaltattak ezt.

A pasi minden nap miutan hazament bedugta a konnektorba az autojat es masnap azzal ment meloba....autopalyan. Californiaban ahol aztan tartani kell a csurhevel az iramot.

Egy Chevi-rol van szo es nem olyan kicsi mint a Toyota Pryus...megis kepes a "csodara".

Valamint mar letezik es gyartjak a hidrogennal nyomulo jarganyokat...mi az? Robbano gaz elve alapjan mukodik. Honnan nyerjuk a hidrogent? A levegobol...mennyibe kerul....???????????

Szoval emberek en hiszek a csodaban.

Hiszem azt, hogy teret nyernek a jo dolgok.

Az arabok sem veletlenul epitgetik Dubai-ban azokat a mesterseges szigeteket kesobb meg kell elni valamibol...

Ha nem lesz valtozas, barlangokban fogunk elni, mert csak azt nem viszi el a hurrikan...aztan cseszhetik a tetves olajukat!

2008. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

hidrogént a levegőből?????

egyes fiam, leülhetsz!

.............

na, akkor ennyit az alternatív energia- tudorokról :)

2008. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
hidrogén-levegő? miért nem robbantunk még fel? XD
2008. júl. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
a hidrogéntől azért ne essetek hasra, az egyetlen érv mellette, hogy künnyű előállítani, minden más ellene szól. Hajóanyagnak baromi gagyi, tárolni és szállítani meglehetősen nehézkes és baromi agresszív, úgyhogy különleges anyagok kellenek hozzá.
2008. júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hidrogéntől én még nem estem hasra, annál inkább kidőlt fában. De azért dobtam egy hátast tőle.
2008. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hidrogén túl macerás, az urán készletek is végesek, de 2050ig kihúzzuk még olajjal meg mással, utána pedig fúzió. Az igazi kalamajka az lesz, hogy hogy áll át a közlekedés az elektromosságra. Egy autót még valahogy megszerelsz, de pl a mai repülőket nem emeli meg a légcsavar...


Meg persze jobb akkumlátorok kellenek, de a szén nanocsöves dolog eléggé bíztató nekem.

2008. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
nem lesz bevételi forrása a sok aranywc-s sejknek meg nagyúrnak
2008. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
51%

Energia hiány,újrafelosztás és háború. Majd fellendülés.

Enyhébb forgató könyv: Gazdasági megtorpanás,zavargások, stabilizálódás.

Döccenőmentesen nem fog menni.

2008. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!