Valaki ért annyira a történelemhez, hogy kép kockáról képkockára elmagyarázz azt, hogy mi is történik ezeken a képeken?
Az első képen a zöld "gömbök" jelzik a pogány keltákat. Legalábbis náluk található meg ez a jelkép.
Folyamatosan terjeszkedtek és harcban álltak a rómaiakkal, ők pedig a sisakos figurát jelképeznék.
A második képen az látszódik, hogy egy időbeli nagy ugrással Kr.u. népek már egyesültek, a jobb szélső lila még a sumerokat jelzi.
Az összes többit nem írnám le egyesével, csak bele kell gondolni józan paraszti ésszel: egyre több nép lesz, egyre több ország, egyre több területet osztanak fel és ezeket jelképezik a különböző országok zászlajai. Közben pedig haladunk előre az időben: királyok tűnnek fel, ha jól megnézed feltűnik a kereszténység terjeszkedése is. Az évszámok a felső bal sarokban segítenek mit is jelképeznének az adott képek. Ahol meglátod a német és a horogkereszt jelzést, ott már a világháborúnál tartanak a képkockák, a náci Németországot jelképezik. A végén a Szovjetúnió hatalmát jelképezi a nagy vörös gömb, fegyverrel a kezében.
Na akkor megpróbálom a lehetetlent :D
1. kép: a zöldek kelták, az észak-afrikai és dél ibériai két fehér Karthágó, Itáliában Róma, a mai Görögország területén a hellének, keleten meg gondolom egy makedón utódállam harcol a perzsákkal.
2. kép: Róma, északon meg a sok germán törzs, keleten meg gondolom a Pártus birodalom.
3. kép: (i. sz. 450), Nyugat-Róma épp kinyiffan, sok kis germán állam Európában, keletről jönnek a hunok és Kis-Ázsiában örül a fejének Bizánc.
4. kép: A franciák harcolnak az arabokkal a mai spanyol-francia határ mentén, a keleti frank állam széttagolódott (a sok kicsi francia bömbőc), létrejött a pápai állam, Bizánc az arabok ellen harcol, keletről pedig jönnek be a nomád népek Európába. Anglia területén pedig több királyság van (ekkor azt hiszem 7 volt).
5. kép: keletről jönnek a mongolok, létrejött a magyar és a lengyel állam, na meg a Német-Római Császárság az ibériai félszigeten Aragónia harcol az arabokkal, Bizáncot pedig lassan kinyírják az ottománok, északon pedig a vikingek buliznak.
6. kép (1300): Az arabokat kiűzték (majdnem) Ibériából, Bizánc döglődik, az angolok és a skótok abálják egymást.
7. kép: épp szívunk a törökkel, a spanyolok befejezik a reconquista-t (kiűzik az arabokat) és nyugaton felfedeznek, a franciák a cognaci liga ellen harcolnak.
8. kép (1600): A spanyolok jól megszedték magukat a gyarmatokból, Anglia elfoglalja az íreket, Velence és Ausztria a törököket boldogítja, létrejön a lengyel-litván unió, Brandenburg kezd kiemelkedni a NRCS-ból.
9. kép: spanyol örökösödési háború (franciák vs poroszok, osztrákok, angolok) + nagy északi háború (svédek vs oroszok + sokan mások).
10. kép: Napóleoni háborúk, NRCS megszűnik.
11. kép (1850): béke. Anglia épp megszedi magát, a Török birodalomról egyre több balkáni terület szakad le, ami feszültséget generál az oroszok és az osztrákok között.
12. kép: első világháború.
13. kép: két világháború közti időszak. Szovjetunió létrejötte. Spanyolországban köztársaság, amit a következő képen a németek által hatalomra segített Franko diktatúrája vált.
14. kép: második világháború. A Vichy Franciaország kis náci zászlót lenget, a gyarmatokon tovább élő másik Franciaország közben tovább háborúzik.
15. kép: hidegháború. Ciprus épp két részre szakad, a Közel-Keleten pedig erősen Izrael megölését tervezik. A nyugati államok dollár jeles táblát tartanak, a komcsik pedig sarló-kalapácsosat, Csehszlovákia kezében olyan van, amin mindkettő jel rajta van (prágai tavasz), ezt viszont nem komálja a SZU, ezért jól letöri a reformot.
16. kép: hidegháború vége, Németország egyesül, kirobban a délszláv háború, Csehszlovákia kettéválik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!