Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen volt a nők élete a...

Milyen volt a nők élete a Krisztus születése előtti és utáni első században?

Figyelt kérdés

Milyen volt a társadalmi helyzetük? Milyen jogaik voltak? Milyen ruhát hordtak? Mivel töltötték a mindennapjaikat? Persze az utóbbi alatt azokat értem, akiknek volt elég rabszolgájuk ahhoz, hogy ők csinálják meg helyette a ház körüli munkákat.

Miben volt más egy rabszolganő helyzete, mint egy férfi rabszolgáé?

Meg ehhez hasonlók.


2009. nov. 12. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol?


Rómában, Kínában, Dél-Afrikában, vagy esetleg Skóciában kérdezed?

2009. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
nem emléxem :D
2009. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, bocs. Ezt lehagytam.

Rómára gondoltam. A Római Birodalomra.

De a környező államok és barbár népek nőinek élete is érdekelne

2009. nov. 12. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
sztem kb semmi joga nem volt egy nőnek..:S
2009. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg ugyanannak az egyik aloldala, a közéleti személyekről:


[link] index.php?p=kozeleti_szemelyek


Mert hát bizony volt joguk a nőknek, nem is kicsit. Lényegesen több, mint később a kereszténység térhódításával.

2009. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "barbár népeknél" általában ennél (római linkes voltam) még valamivel jobb életük is volt, mármint jogi szempontból. A nőket a legtöbb "barbár nép" egyenrangúként kezelte, vagy legalábbis nem szolgaként bánt vele. Így voltak ezzel a kelták és a germánok is. A szlávokat nem tudom. A nomád népeknél jogilag másodlagos szerepet kaptak általában (törvényhozásba, stb. nem volt általában beleszólásuk), viszont tisztelték a nőket, és általában becsülték őket.
2009. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!