Ha huszadik század első harmadában még öt birodalom volt a földön Tény hogy egyik kutya másik eb. De neked melyik a szimpatikusabb ha visszatekintesz például 1925-1945 közöttre És miért az, amelyiket választod?
A.) Egyesült Királyság és az Angol Gyarmatbirodalom (1815-1900)
B.) USA vagy más néven az Amerikai Birodalom (~1823-2xxx)
C.) Japán Birodalom (1867-1945)
E.) Szovjet Orosz Birodalom (1922-1991)
D.) Nagynémet Birodalom vagy Harmadik Birodalom vagy más néven a Náci Német Birodalom (1933-1945)
(Félre értés ne essék, a keltezés sorrendjében vannak írva!) Arról jutott eszembe a kérdés, hogy négy történelmet jól ismerő ember itt négy különböző választ adott. Most nem árulom el melyik maradt ki. De amúgy sem lényeges.
C.) Japán Birodalom (1931-1945)* Igen így pontos.
A másik kettő meg nem éppen feljövőben volt hanem dögrováson, ez látszik is történelmi szerepükön. Jó végül is Egyesült Királyság és az Angol Gyarmatbirodalom i vitatott. De ha ... - jó ez hosszú lenne. Nem az kérdés hogy a az a kettő miért nincs itt, hanem hogy az Angol Gyarmatbirodalom miért van itt. Amúgy az a kettő akkor már csak mint "préda" léteztek.
Hmm...érdekes kérdés. Ha csak azt néznék, hogy Hitler milyen zseniálisan "felfutatta" németországot a válság után(ellen), és milyen bátran politizált...(gyk. bemondta a nyugatnak h l.fszt.)akkor egyértelműen D-t mondanék, mert ez nekem roppant szimpatikus volt. Ideológiailag viszont egyáltalán nem támogatom...sőt.
Olyan alapon Egyesült királyság inkább.
Miért, annak jobb lett a "következménye" hogy a Szovjetunió és az USA-Anglia-Franciaország hármas nyert, ami Közép-Európában kizárólag az elsőt jelentette 40 évre? Én nem mondom hogy rosszabb, de azt se hogy jobb.
A kérdéshez: 25-45 az esetleg a második negyede annak a századnak, gondolj bele hogy az első világháborúig milyen birodalmak léteztek. Bár azokat még lehet birodalomnak nevezni, ezeket a zavaros ideológiájú gyilkos rendszereket mint az "E" és a "D", kevésbé...
Én ha változtathatnék valamit a történelemben, az az lenne hogy Lenin halála után nem Sztáliné lesz a hatalom, hogy ekkor hogy nézett volna ki a Szovjetunió, rejtély. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy az erőforrások normálisan megtervezett kihasználásával, valamint az óriási embertömeg munkába állításával egy kb. a mai Kínához hasonlítható gazdasági erő lettek volna. A II. világháborúban pedig Sztálingrád közelébe se jutottak volna a németek, ha a 37-es tisztogatás nem felezi le a tisztikart. A britek az első világháború után már csak USA elsőszámú s*ggnyalója lettek. Egy fejlettebb Szovjetunió nyilván hathatósabban lépett volna fel az USA ellen is, nem biztos hogy betojnak egy eseteleges nukleáris háborútól, ami valószínú lose-lose lett volna, és Európa/Japán/Kína malmára hajtotta volna a vizet. Az európai országok persze már egyenként nem tényezők, csak az Unió. A náci Németország győzelmének a szovjeteken való átjutás lett volna az alapja, onnan szárazföldön, Szibérián keresztül akár az USA lerohanása (az országon belül gyakorlatilag 0 szárazföldi haderő volt), ami Angliát is megadásra kényszerítette volna. Az ilyen győzelmet viszont csak állandó megszállással lehetne fenntartani, ami biztos nem lett volna hosszútávú, az egész világot azért nem könnyű uralni, a fasizmust pedig az USA-ra, Angliára kényszeríteni lehetetlen lett volna.
Szóval CCCP :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!