A hannover-házi angol királyok német választófejedelmek is voltak?
A XVIII. században a Braunschweig-lüneburgi Választófejedelemség uralkodói, a Welf-dinasztia tagjai, megszerezték az angol trónt is az ottani (velük rokon) dinasztia kihalása után.
A kérdésem arra irányulna, hogy akkor ez után az angol királyok egyben braunschweig-lünenburgi választófejedelmek is voltak? És ha igen, akkor mit ilyenek, ők is ott ültek a birodalmi gyűléseken a választófejedelmek között és ugyanúgy beleszóltak az ügyekbe?
Ez tény.
De attól függetlenül a császárt mindig választották.
Az más kérdés, hogy az aktuális császár mindig elintézte, hogy az ő kiszemelt örökösét válasszák meg, de attól még választották.
Amellett, mint te is mondtad, a császár szerepe háttérbe szorult, méghozzá a választófejedelmi kollégium javára, amiben elvileg az egyik tag (ezek szerint) az angol király volt.
Tehát az angol királynak egyhetedrészt beleszólása volt a Német-Római Birodalom ügyeibe, ami azért nem kevés.
Mellesleg nekem sajna nem sikerült olyan jól az érettségim, viszont töri szakra járok :)
Ja, és az OMM uralkodói nem voltak német-római császárok, mivel akkor már névleg sem létezett a birodalom.
1806-ban II. Ferenc ünnepélyesen lemondott a császári címről, a birodalmat pedig Napóleon felszámolta.
Erre válaszul Ferenc kinevezte magát Ausztria császárának, majd 1867 után I. Ferenc József kaiser und könig-nek (császár és király) hívatta magát, utalva arra, hogy ő osztrák császár és magyar király. Német-római császár viszont soha életében nem volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!