Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha van valakinek egy Andorka...

Ha van valakinek egy Andorka könyve! Mi a család fogalma?

Figyelt kérdés
Szakdogámba szeretném beírni, de nem volt a könyvtárban Andorka Szociológia könyve. Úgy emlékszem pedig, hogy abban benne van. Tudnál nekem segíteni azzal, hogy beírod azt a pár sort? Köszönöm!!!!!!!!!!!
2009. okt. 26. 15:01
 1/3 anonim válasza:

Szoc. munkát hallgatok, azt nem tudom, hogy az Andorka-könyvből származik-e ez a definíció:


A család a társadalom olyan mikrostruktúrális részrendszere, amely:

a) Önmagában is viszonylagos teljes rendszerként működik

b) szoros, sokirányú kapcsolatban van a társadalom más részrendszereivel

c) tagjai (a családtagok) egymással rendszeres kapcsolatban vannak

d) A tagok közötti kapcsolat alapja:

1. Jogilag legitim vagy társadalmilag elfogadott párkapcsolat, és (vagy)

2. vérségi kapcsolat , és (kivételes esetben)

3. jogilag rendezett örökbefogadás

e) a folyamatos működésben a családtagokat közösségi-érzelmi (pszichoszociális), létfenntartási és szellemi-kulturális értékek és érdekek kötik össze

f) a kölcsönös egymásrautaltságból következően többfunkciós gondoskodó-ellátó rendszert jelent


Hát, ennyi...

Remélem segít, sok sikert a szakdogához!

2009. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az előző válaszoló vagyok...

Ha kell, még a család funkciókat is leírhatom.:)


(Egyébként az előző definíciót egy ppt-ből szedtem ki remélem azért áttekinthető.)

2009. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos volt :) de muszály lesz szerezzek egy könyvet a hivatkozás miatt :(
2009. okt. 27. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!