Ha az emberek egyenlőnek születnek, mi teszi őket nem egyenlővé?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
a körülmetélés?
2013. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

1. Nem egyenlőnek születünk. Más emberek más képességekkel születhetnek és más körülmények közé.

2. Hasonló képességek sem jelentik azt, hogy két ember egyformán használná ki az élet nyújtotta lehetőségeket.

2013. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
pénz vagy egó vagy mindkettő
2013. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 acelsziv ***** válasza:
81%

Emberként egyenlőnek születünk. Úgy is kellene bánni mindenkivel.

Csak az aberrációk, az ostobaság, a hatalom, a befolyás és az érdekek miatt lesznek a különbségek. Ezért visznek el téged azért, amiért egy befolyásos roha.dékot meg sem szólítanak. Te nyugodtan éled az életed, míg más rabszolgaként sínylődik.

De az Emberi Jogok Nyilatkozata szerint mindenki egyenlőnek született és azonos bánásmód is illeti meg.

2013. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

"1. Nem egyenlőnek születünk. Más emberek más képességekkel születhetnek és más körülmények közé. "

Ott a pont. Akár milyen sz&rul hangzik, az emberek NEM egyenlőek, vannak intelligensek és kevésbé intelligensek. Lehet mondani, hogy sok tanulással mindent el lehet érni, de ettől még lesz, aki x idő alatt tanulja meg az y információmennyiséget, van aki meg 10x alatt. Ilyen az élet, ezen bukott meg a kommunizmus is, ezért van az, hogy van zseni is, meg buta is.

És most csak a jelen korban fontos szellemi képességekre korlátozódtam.

Mondjuk a körülményekkel nem értek egyet, mert attól valóban nem lesz senki különb, hogy puccos villában él és nem a nyócker negyediken. De az tény, hogy előbbinek sokkal jobb esélye van a nélkülözés -és bűnözés-mentes életre.

Szóval szerintem az emberek nem születnek egyenlőnek és jól is van ez így.

G.

2013. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Acélszív, egyetértek Veled. Elferdült egy világban élünk.

Én ezt elég nehezen élem meg, mert nem szeretek senkit irányítani, viszont azt is nehezen viselem, ha nekem megmondják, mit tegyek. Ilyen személyiséggel elég nehéz a mai világban élni, mert sem vezetőnek, sem beosztottnak nem vagyok alkalmas, ezért folyamatosan feszült vagyok, és kiegyensúlyozatlan.

2013. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 acelsziv ***** válasza:
6- os, köszönöm. De neked változtatnod kell valamit. Képesnek kell lenned kontrollálni másokat és arra is, hogy téged kontrolláljanak.
2013. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy az emberek egyenlőnek születnek csak egy jogi fogalom. Esetleg filozófiai. Amúgy nyilván nem születünk egyenlőnek.
2013. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Jogilag egyenlőek, de minden másban különböznek. A gének egyrészt meghatározzák, hogy az illető miben lesz tehetséges. Másrészt a környezet az, ami alakítja az ember személyiségét, ill. azt, hogy ki tudja-e használni a képességeit. Egy putriban született cigány szerinted milyen eséllyel lesz orvos, mérnök, tanár? 0,00001% kb. Szinte semmi esélye, mivel a környezete nem erre ösztönzi, sőt, a tanulást hülyeségnek tartják, és a gyerek még írni-olvasni sem tanul meg, nem hogy egyetemre jusson be később. Akkora szakadék jött/jön létre a társadalmi rétegek között, ami már sajnos áthidalhatatlan.
2013. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
A körülmények, és az alkalom.
2013. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!