Miért voltak olyan okosak a görögök?
Már rég óta rágódok a dolgon, hogy mégis az ókori görögöknek mijük volt, ami másoknak nem. Rengeteg mindennek az alapja a görögöktől ered. Pl. csillagászati alapok, politikai alapok, orvostudományi alapok, matematikai alapok, és még rengeteg minden. Gyakorlatilag ha bármilyen nem teljesen modern tudományágba nézel bele mélyebben, visszatalálsz egy görög tudósra.
Milyen adottságuk volt (akár földrajzi, akár más), ami miatt ennyire radikális gondolkodású, okos emberek születtek ott, hogy mindenről volt valami - a mai tudományok alapjául szolgáló - alapvető ismeretük?
Nem voltak különlegesek. Az egyiptomi fáraók előbb éltek. Ott is volt csillagászat (meglehetősen jó),a piramisok pedig nagyon komoly műszaki, statikai, geometria számítások nélkül nem valósulhattak volna meg. Anatóliában és más vidékeken is vannak hatalmas építmények, amelyek nagyon komoly tudást tételeznek fel. A Távol-kelet legalább annyira virágzott abban a korban. Közép- és Dél-Amerikában szintén nagy tudást feltételező alkotások maradtak fenn 2-3 ezer évvel ezelőttről. Peruban 2000 éve volt másfél milliós metropolis...
Viszont a görögöket a rómaiak igázták le, tudásukat átvették, továbbfejlesztették és szétszórták egész Európában, a birodalomban. A római birodalom nyomán, azt a tudást (részben) megtartva alakultak ki az európai államok. Ezért Európában mindent a görögökre vezetünk vissza, azzal nem foglalkozunk, ők mit vettek át Egyiptomból, a Közel-Keletről. De vettek át.
Mindezen kívül nem nagyon ismert, de a görögöknél is volt "lapos Föld" elmélet.
Meg volt "gömbölyű Föld" elmélet is.
Na vajon melyikre emlékeznek most?
Huh.. Köszönöm a válaszokat! Majdnem minden megmagyarázásra került.
Tehát mindössze annyiról van szó, hogy a görögök az átvett tudást kicsit továbbfejlesztve tették híressé a világtörténelem számára? Wow..
#12 Jó nyilván melyikre emlékeznénk most, én is tudom, hogy volt lapos Föld elméletük, de önmagában az, hogy a gömbölyű Föld elmélet megszületett már ott, akkor (lehet ezt is csak átvették még régebbről, akkor meg még durvább a dolog, hogy még ennél is korábban rájöttek), elég csodálatos számomra.
Mijük volt, ami nekünk nincs? Hát rettentő sok idejük! Tudod, a melegebb éghajlatú területeken nem nagyon kell olyasmivel foglalkozni, hogy jól szigeteljen az a ház, mert télen sem fagynak meg az emberek, így rengeteg idejük marad például nézegetni az éjszakai eget. Elképesztő, de egyesek tényleg annyit bámulták, hogy kapásból észrevették, ha feltűnt egy csillag, ami előző éjjel még nem volt ott! Így fedezték fel a nóvákat és a szupernóvákat. Ehhez nem kiemelkedő intelligencia kell, hanem akkora qurvanagy jómód, hogy képesek legyenek ennyire unatkozni. A görögök közt sem az egyszerű parasztember jutott olyan oltári következtetésekre, mint a hétköznapi matematika és fizika alapvetései, hanem Püthagorasz vagy Arkhimédész, az aranyifjak, akiknek jómódjukban nem volt nagyobb gondjuk, mint háromszögeket meg köröket rajzolgatni a homokba.
Nem azt mondom, biztos nem voltak buták - de hogy az átlagos antik görög ember sokkal okosabb lett volna egy mai átlagembernél, azt kötve hiszem, csak épp, mint az elején is írta valaki, nem voltak aljas vallási intézményeik és agymosó tömegmédiumaik, amik puszta nyereségvágyból, kapzsiságból megtiltották a józan gondolkodást.
Bennük még erősebbek voltak a boreális (hiperbóreai) rasszok génjei...
...ez az, ami halványodik az emberben... a déli (=tropikális) rasszok kezdenek dominálni (emiatt egyfajta visszarendeződés zajlik).
Visszaáll a "régi rend" (=az emberiség elbutul és nem lesz benne semmi, ami az ösztönléten túlmutatna).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!