Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok lélektani regényeket...

Tudnátok lélektani regényeket ajánlani?

Figyelt kérdés
Bármely nemzet irodalma szóba jöhet. A lényeg, hogy ne bestseller legyen, vagy ha mégis legyen mondanivalója. Előre is köszönöm segítségeteket.
2013. máj. 9. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

Mondanivalója: Van-e jogunk ítélkezni mások felett?/Miért rosszabb erkölcsű egy ateista ember.

2013. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kosztolányi: Pacsirta, Édes Anna

Tennessee Williams: A vágy villamosa, Üvegfigurák


Egyébként szerintem minden regény lélektani, amit igazi író írt meg.

2013. máj. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ajánlásokat. Ezeket mind olvastam és imádom őket. Minden jó regény lélektani lenne? Ki tudja. Annyi biztos, hogy bele lehet érezni a lélektani szálat sok műbe. Köszi szépen nektek még egyszer.
2013. máj. 9. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor inkább neked kéne ajánlani nekünk, mert úgy tűnik, jártasabb vagy a dologban :)


Azért mondtam, hogy minden jó író műve lélektani, mert nekem egyszer valaki azt mondta, hogy az írók a legnagyobb pszichológusok, és a mai napig egyetértek vele :)


Eszembe jutottak még Ibsen művei, de azokat is valószínűleg olvastad.

2013. máj. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Annyit tennék csak hozzá, hogy Tennessee Williams nem regényeket írt, hanem drámákat. Ibsen szintén nagyon jó. Henry James-től is olvastam jó művet, de már a Maisie tudja nem tetszett.
2013. máj. 10. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!