Hogyan nyerhették volna meg a II. világháborút a tengelyhatalmak?
Talán úgy, hogy nem bonyolódnak bele, először két- majd három frontos harcba. Talán ha Japán nem támadja meg az USA-t, és a szovjetek felé fordult volna és ott megnyitja a szovjet-japán frontot. Így a teljes orosz haderő, a nácik felé vehette az irányt. Talán ha az olaszok nem sz@rakodnak Afrikába, és nem kellett volna csapatokat küldeni Hitlernek oda segítségül. Talán ha Hitlernek nem borult volna el teljesen az agya a végére. Talán ha sikerül kifejleszteni a németeknek az atom-bombát, de annak iszonyú nagy következményei lettek volna...
De szerintem a legjelentősebb dolog az volt, hogy az USA belépett a háborúba, talán ha ez nem következik be, akkor...
Leginkább sehogy.
Ha egy-két évvel elhalasztják és megállnak a Franciaország legyőzése után megállnak, akkor talán többet érnek el
Ebben igazad lehet. De ez még nem győzelem.
Ha itt kihoznak egy békét, az max. a status quo elismerése lehetett volna, ami lényegében csak egy szerződésben deklarált fegyverszünet.
(21.46 vagyok.)
Persze, és azért is nincs sok értelme ennek a gondolatmenetnek, mivel Hitler a háborút első perctől kezdve a Szovjetunió ellen akarta megindítani, azért, hogy megteremtse Németországnak a hőn óhajtott keleti életteret. Az egész nyugati hadjárat számára csak kitérő volt, közjáték. Hitler a Molotov-Ribbentrop paktummal a tarsolyában Lengyelország megtámadásakor még arra számított, hogy Anglia és Franciaország most sem mer majd neki hadat üzenni, csak fenyegetődznek majd, mint korábban. Ahogy szeptember 3-án beállt a hadiállapot a nyugati hatalmakkal, Hitler terve máris eleve kudarcra volt ítélve. A jövendő kétfrontos háborút semmiképpen sem nyerhette volna meg, ő pedig nem állt volna meg félúton, az igazi célja előtt. Ha mondjuk Hitler valamiképpen meghalt volna, mondjuk 1940 végén, akkor más lett volna a helyzet. De hát ez már nem történelem, csak játszadozás a gondolatokkal.
Igen, de ha Hitler meghal, kérdés, hogy a Wermacht és a náci vezetés elfogad-e bárkit is utódjának.
De mint te is mondtad, ez már értelmetlen találgatás.
1. Ha az usa nem lép hadba, akkor a németek megnyerték vonla simán. A britek egyedül nem tudtak volna partraszállni Normandiában, jelentős erők mehettek volna keletre a SU ellen.
2. Ha az olaszok nem balf.szok és sikerült volna eljutniuk Palesztináig, akkor az ottani arab népeket, akiknek már akkor is tele volt a tökük a britekkel fegyverbe állíthatták volna simán (voltak ilyen tervek mellesleg).
3. Ha a németeknek sikerül kifejleszteniük az atombombát (pár hét választotta el tőle őket, az amcsik is csak úgy tudták megcsinálni, hogy csendben lenyúlták a német terveket (csak erről mrá nem beszéltek)
4. Ha Hitler egyedül Moszkva ellen támad keleten (betegesen félt tőle, nem akart Napóleon sorsára jutni, csakhogy Napóleon korában nem volt még vasút, és 1941-ben Moszkva már vasúti csomópont is volt, már nem lehetett volna csak úgy mellőzni mint 100 éve, és ha Moszkva német kézen, akkor a SU gazdaságának, iparának, szerveződésének annyi)
A 2. és a 4. pont már teljes mértékben a képzelgés kategóriájába tartozik.
Valószínűleg igaza van a kollégának, de ez az a kategória, amely így van és kész. Nem is lehetett volna máshogy.
Az olaszok már csak ilyenek. Ezen nem lehet változtatni.
Ami az atombombát illeti, lehet hogy a technológia már közel megvolt hozzá, de aztán Hitler elvonta a tudósokat a V-2-höz, ami szintén nem készült el.
A SZU ellen meg akkor sem lett volna esélye a Wermachtnak, ha csak arra támadnak. Egy akkora országot egyszerűen képtelenség megszállni. Erre is csak az oroszok voltak képesek, de akkor még segítette őket, hogy nem volt szervezett erő Szibériában. Mire a nácik elérték volna a Csendes-óceánt, évtizedek, ha nem évszázadok teltek volna el. Előbb megállni meg sok értelme nincs, ha már belekezdtek.
Az USA belépése szükségszerű volt a britekkel való szövetségük miatt. De ha ez nincs, akkor is túl veszélyes lett volna rájuk nézve egy egységes Európa, pláne ha egy olyan megalomániás militarista vezeti, mint Hitler.
Ezt figyelembe véve, a tengelyhatalmak max. egy status quo alapján kötött békét érhettek volna el az USÁ-val, ha megszállják Angliát és csak aztán egy új háború keretében mennek neki a SZU-nak, bár abba szerény véleményem szerint így is belebuktak volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!