A netezés mégiscsak pallérozottabbá tesz, mint a szépirodalom?
Ennek semmi köze a pallérozottsághoz. Gépelni könnyebb, mint írni, különösen egy hétévesnél, aki lehet, hogy már évek óta használja a számítógépet, írni viszont épphogy csak megtanult.
A másik dolog, hogy hogy jön ide a szépirodalom? Annak ehhez a kérdéshez semmi köze. Egy hétévesnél még nem látod a különbséget, de egy felnőttnél érződik, ha olvasott. Választékosabban fogalmaz, helyesebben ír.
Erősen kétlem. A mai gyerekek, sőt sok egyetemista is képtelen egy fogalmazást választékosan, jó helyesírással megfogalmazni.
Aki viszont sokat olvas, szépirodalmat, verseket, tudományos dolgokat, az tud fogalmazni lényegre törően, választékosan.
"Ennek semmi köze a pallérozottsághoz. Gépelni könnyebb, mint írni, különösen egy hétévesnél, aki lehet, hogy már évek óta használja a számítógépet, írni viszont épphogy csak megtanult.
dehogynem ! Sokkal szabasobabban fogalmaznak a gépezők, mint akik olvasnak. Írni könnyebb mint a klaviatúrán keresgélni a billentyűket.
"A másik dolog, hogy hogy jön ide a szépirodalom? Annak ehhez a kérdéshez semmi köze. Egy hétévesnél még nem látod a különbséget, de egy felnőttnél érződik, ha olvasott. Választékosabban fogalmaz, helyesebben ír
Akik tollal dolgoznak azok olvasottabbak, de ezek szerint mégis pallérozatlanabbak a netezőknél :S A tanulmány ezt mutatta ki, a tiéd sztereotípia.
"Erősen kétlem
az a te dolgod !
Off - kérdező, ha nem vagy nyitott mások véleményére, minek kérdezel? On. Már hogy lenne egyszerűbb írni, mint gépelni? Ekkora ostobaságot is csak az Ezotéria témakörben olvastam eddig. Aki tud gépelni (értsd: nem kell keresgélnie a betűket), az sorokat képes legépelni, amíg egy kézzel író leír egy mondatot. Ha nem így lenne, miféle létjogosultsága lenne az írógépnek? Arról nem is beszélve, hogy számítógépen ki lehet törölni, amit beírtál, be lehet szúrni dolgokat, nem kell arra figyelni, hogy nehogy elrontsd, mert csúnya lesz (vagy írógép esetén kezdheted elölről). Arról meg, hogy a szépirodalmat hogyan sikerült idekeverni, halvány elképzelésem sincs.
Egyébként meg ha már a fogalmazás minősége, a gépelés és a kézírás összefüggésében keresünk valamiféle előnyt a gépelés javára, elég csak abba belegondolni, hogy te leírtad-e volna kézzel például a "szabasobabban" szót. Javaslom egy kis szépirodalom olvasását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!