A nyugati nyelvekben miért nem fordítva mondják az évszámot?
Figyelt kérdés
A neveket felcserélve használják. A dátumokat is hozzánk képest fordított sorrendben mondják. A címeknél is.
Általánosságban mindig a kisebbtől haladnak a nagyobb felé (utcától az országig, naptól az évig), míg mi fordítva.
Akkor miért nem úgy mondják, hogy 8991 (nyolckilencvenkilencszázezer) az ezerkilencszázkilencvennyolc helyett? Az ő logikájuk szerint nem az egyes helyiértékkel kéne kezdeni?
2013. jan. 30. 12:14
1/4 poiu válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés. Az évszámokat valószínűleg azért nem mondják visszafelé, mert kicsi a munkamemóriájuk. Viszont több nyelvben a számokat tényleg visszafelé mondják, pl. dreiundachtzig 3 és 80 a németben a 83. Tök jó, erre nem is gondoltam.
2/4 TappancsMancs válasza:
Angol:
sixteen 16 ............. ten 10, six 6
Asszem ezen már sokunk elgondolkodott. :D
3/4 mustafa33 válasza:
A csehek modják így is úgy is. 25= dvadcetpět (huszonöt) vagy pětadvadcet (öt meg húsz) mindegy. Németül csak fünfundzwanzig. Nálunk csak huszonöt. A csehek köztünk vannak, talán ezért így is úgy is.
4/4 mustafa33 válasza:
A cseheknél az 1000 = tisíc, a 900 = devětset, 70= sedumdesát , 5 = pět. 1975 az lenne tisíc devětset sedumdesát pět (persze egybeírva) szerintünk. De nem, ők úgy mondják Devatenácset pět a sedumdesát (egybeírva) = ami magyarul Tizenkilencszázötéshetven. Ez már elégé fordítva van nem? (a cseh is valójában nyugati nyelv).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!