Az andragógián (felnőttoktatás, felnőttképzés) konkrétan miket tanítanak, és milyen szinten? Hasznos, vagy inkább ilyen büfé szak jellegű?
Annyit hallottam róla, hogy nagyon nehezen lehet elhelyezkedni vele. És ez a szak is rajta van azon a listán, amit az állam nem tesz államilag finanszirozott képzéssé. Szóval gondolom bőven telitett is. Biztos van még itt kérdés róla, körül kell nézni.
A tárgyakról ennyit találtam, ezt is csak a dunaújvárosi főiskolán, de gondolom mindenhol hasonló tárgyak lehetnek:
Főbb tantárgyak
Az alapképzés tárgyai: Pedagógia, Pszichológia, Filozófia, Informatika, Szociológia, Európai uniós ismeretek, Az andragógia elméleti és történeti alapjai, Felnőttképzés és emberi erőforrásfejlesztés, Munkaerőpiaci képzések, A felnőttképzés gazdasági és jogi kérdései
Felnőttképzési szervező szakirányon: Felnőttképzési tervezés, A felnőttképzés módszertana, Elektronikus tanulás, A felnőttképzés jogi szabályozása, Marketing szakmai gyakorlat
Személyügyi szervező szakirányon: Munka-, vezetés-, és szervezetpszichológia, Munka- és társadalombiztosítási jog, Munkaerőpiaci politikák, Humánerőforrás - fejlesztés, személyügyi menedzsment, Szakmai gyakorlat
remélem tudtam valamit segiteni
Felnőttoktatás-felnőttképzés...igen, előtérbe került, végre!
Büfészaknak titulálni egy olyan szakmát, ami a XXI. század modern gazdaságának egyik legnagyobb kihívására próbál professzionális úton megoldást találni?! Hát ez az emberi tájékozatlanság legalja!
Nézzétek csak meg a munkanélküliségi mutatókat, ahol "katasztrofális" a helyzet az bizony az állását vesztett, jóval 40 feletti, ámde még nyugdíjtól (talán örökre) távol eső lakosság... Az ő problémájuk pedig nem egyéni, hanem szigorúan össznépi. Nincs munkája, nem adózik, hajlamosabb a stresszre, betegségekre stb, ellenben, ha segítséget kap, akkor a negatív helyett pozitív a történet...!
Az andragógusra tehát ennek jegyében bizony szükség van cégeknél és állami-kormányzati szereplőknél egyaránt.
Amúgy, ha a finanszírozásról beszélünk, az állam azt mondja, hogy azon szakokat nem támogatja, ahol a végzést követően könnyen, jó fizetésért lehet elhelyezkedni (pl.: jogász, közgazdász - érdekes ebben a sorban az andragógus, noha az kétségtelen, hogy könnyen talál munkát, hiszen szükség van a munkájára...)
Amúgy a DF mellett oktatják pl a ZSKF-en is, ahol aztán látszik, hogy komolyan gondolják, hiszen mesterszak is van, illetve nemcsak tanítják, de csinálják is, hiszen vannak ötvenen túli képzéseik és kiadványaik is. Ez lehet sokminden, csak buktacukrozó büfészak nem...
Ja, és ha már a kommunikációsokat szokás szidni, akkor azért abba gondoljunk bele, hogy a legtöbb félreértés és tájékozatlanság a nem megfelelő kommunikáció művelése miatt van...:) vivat PRHR:)
az utolsó mondatodhoz.
erről eszembe jutott valaki a Tv-ből. Hogy lehet, ha kommunikáció szakra járt volna, akkor jobban tudna kommunikálni, de nem lenne miről (állatokkal foglalkozik egyébként).
Tehát ha valamiből van mesterképzés, ott komoly oktatás folyik? Végülis msc-vel is el ütni az időt a mekiben.
Szakemberekre szükség van, az nem vitatom, de nem ennyire. Sajnos statisztikákat nem találtam, de ha 5ből 1 a szakmában helyezkedik el szerintem már sokat mondtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!