Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek tényleg gáz, hogy...

Szerintetek tényleg gáz, hogy egy 24 éves srácnak ez az egyik hobbija?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy szeretem a történelmet és emberi sorsokról olvasni úgy általánosságban. Pár hete kezembe akadt egy könyv, mely az óbudai textilgyárról (Goldberger Textilművek), és annak megalapítójáról, a Goldberger-családról szólt. Mindig is nagyon érdekelt az elhagyott, elfelejtett ipari létesítmények bejárása, főleg ha az valamilyen nagy gyár volt, hosszú történelemmel. Az 1997-ben bezárt, akkor több mint 200 éves Goldberger gyár kb 10 percre volt tőlem, szóval ma elmentem, körbenéztem, csináltam képeket, felderítettem az egészet. Az ember közben átérzi a hangulatát a kornak, amikor még több ezren dolgoztak ott. Az ilyeneket k*vára szeretem, ennyi. Benéztem pár épületbe is, nagyon durva az egész.


Egyik ismerősömmel dumáltam (lány), és szerinte ez ilyen "különc" dolog, és "furcsa", hogy valaki 24 évesen ilyesmivel foglalkozik. Megjegyzem, nem töri szakra járok, emellett teljesen egy mai fiatal életét élem, partizok, edzek stb, szóval nem vagyok valami introvertált arc, aki gép előtt ül egész nap. Egyszerűen nem értem, miért gáz, ha valakinek az egyik hobbija.


2013. jan. 16. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek urbexes (mert az a hobbid neve) fiatalokat, itt Németországban ez nem számít nagyon különcnek. Nem a megszokott, de nem gondolnának téged űrlénynek.
2013. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egyik ismerősömmel mindig a város erőművének könrnyékére jártunk, meg az összes létező ipari létesítményt felkerestük.

én még csak 19 vagyok, és lány, de engem is mindig érdekeltek az ilyen régi építmények, és különösen, hogy ott kik éltek - mit csináltak.

kiskoromban is inkább a tv alkatrészeivel játszottam mint barbival, ennek ellenére biosszal akarok majd foglalkozni, és nem törivel.


szerintem egyáltalán nem gáz, de sokan különcnek tartják, az biztos.

2013. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na, örülök, hogy még lányból is van ilyen :)


Amúgy ez valóban urbex, találtam is egy blogot, aminek az írói ezzel foglalkoznak, elég jó. [link]

2013. jan. 16. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát eddig úgy tudtam, hogy engem az "átlag" emberhez képest nem izgatnak különösebben az ilyen dolgok, de szerintem inkább az a fura, ha valaki szerint ez egyáltalán nem izgalmas...


Persze én se mászkálok ilyen helyekre magamtól, de ha valaki mesélne róla tök szívesen hallgatnám, vagy örülnék ha adott esetben magával vinne...


Szóval szerintem inkább a lány a fura. :)

2013. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tetszene neked a Syberia c. kalandjáték (számítógépes játék). Bár én nem vagyok ilyen, sztem teljesen normális hobbi ez. Fontos, hogy az embernek legyen hobbija, inkább az gáz, ha valakinek nincs, és csak felületes dolgok után érdeklődik.
2013. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
tényleg jó az a blog :))
2013. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én 16éves vagyok méghozzá lány és az én körülöttem élők is folyton leszólják az ilyesmi dolgaimat. Én a hatalmas épületekért, gépekért vagyok oda, az elhagott dolgokmis vonzanak főleg ha gyorsan ürült ki az adott helyszín, ugyanis rengeteg papírt hagynak ott ami számomra élvezetes olvasnivaló, persze nincs sziivem semi ilyesmit lenyulni onnét, mert aza papír oda tartozik inkább csak lefényképzem. szerintem nem velünk van a baj,
2013. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
56%
Hát valakinek ez kell, valakinek a Maunika saó, vagy elég egy spangli. Na melyik a gáz?
2013. jan. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban nagy gáz. Egy hatökör szintjén. Mert nem érti miről beszélsz, ez kellemetlen, és legjobb védekezés a támadás, tehát te minimum különc vagy. Persze egy gondolkodó, nagy tudású ember szintjén inkább ezt nyitottságnak, érdeklődésnek nevezik, és örülnek, hogy még akad ebből a fajtából a 24 évesek között.

Függetlenül attól, hogy gáz vagy nem gáz, az biztos, hogy ha valaki egy valami után ilyen szinten érdeklődik, az nem áll meg itt. Sok minden más után is érdeklődni fog, legfeljebb eltérő mértékben. És egyre inkább azt állapítja meg, hogy valahogy jobban el tud igazodni világban, mint mások, sok mindent megért, amit mások nem, egyszóval jobban boldogul az életben, mert ez a szokás lesz nála az uralkodó. Azok pedig, akik ezt gáznak tartották, egyre inkább irigykedni fognak, az is lehet, hogy rohadt burzsujnak fognak tartani. De ez téged ne zavarjon.

2013. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Dehogy fura. Én 28 éves vagyok, zenélek, bulizok meg mindenféle 'divatos' dolgot csinálok miközben a hobbym a csillagászat és az űrkutatás (meg a programozás meg még sok más dolog ami nem illik bele a mai velem egykorúak életébe)


Én imádok különc lenni és mivel én imádom ezt így a csajok is szeretik. Volt hogy első randin 3 órán át beszéltem a retro számítógépekről csajnak és a csaj kajak szerelmes lett belém :D Légy büszkre rá, hogy valami olyan érdekel ami nem sok embert. Amúgy k***a jól hangzik ez a dolog, szívessen nézegetnék én is ilyen lepusztult gyárakat (imádom az indusztriális dolgokat + anno építésznek tanultam)

2013. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!