Járt már ember a holdon?

Figyelt kérdés
A kérdés lehet, hogy bután hangtik, de mégis sok cáfolatot olvastam Amstrongrl és társairól. Pl.: ha tényleg voltak a holdon akkor ezt az utazást miért nem ismételték meg? mert azóta nem lépett senki sem a holra. Miért lobogott a zászló?tudtommal ott nincs levegő, se szél. Miért látszódtak árnyékok? És hogy sikerült visszajutniuk a földre...elvégre ha leszálltak a Holdra, hogy voltak képesek felszállni onnan? Ez még a földről is elég macerás.. Nem lehet hogy csak a Szovjetekkel való versengés miatt rendezték ezt meg?
2008. máj. 15. 23:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%
Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy én még nem voltam ott! :)
2008. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek már könyvtárnyi irodalma van: tételesen meg lehet cáfolni mindazt, amit leírtál.

A Holdon ott van az úrhajó (csak egy része jött vissza), a holdjáró, a lábnyomaik és a zászló. Egy következő expedíció már járt arra.

Ezen kívül később mások felszereltek egy tükröt, amellyel a távolságot mérik. Úgy tudom, évente 4 cm-t távolodik a Hold.

2008. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én csak arra reagálnék, amit felhoztál példának, mert biztosat nem mondhatok, mivel nem voltam ott. :)

A zászló nem lobog, csak a fényképeken látszik úgy, mivel eleve ilyen formára készüölt és merev. Merthogy amikor belekerült a tervbe, hogy visznek zászlót, tisztában voltak vele, hogy nincs levegő, egy lógó zászlóból meg nem látszik semmi. Ezért eleve merevre készült. Az árnyékok miért ne látszódnának? Nem tudom, természetes fény érhetett-e oda (de miért ne érhetett volna? elvégre a Nap világít, a fényét pedig sokminden visszatökrözi: ha ezt vesszük a Holdon körben bárhol van természetes fény, mégha az éjszakai oldalon épp nem is sok), de ha nem, az űrhajónak is lehettek fényei! Ha nem lett volna fény, a fotót e láthatnád!

Felszállás? Az csak a repülőgépekre vonatkozik, amire Te gondolsz. Márminthogy a levegő felhajtóereje emeli fel. Ha nem erre gondoltál, bocs. De akkoris fel kell tudniuk szállni nagyjából úgy, mint ahogy az űrben mozognak, mivel ott sem a levegő segítségével mozognak. A gravitáció pedig jóval kisebb, mint a Földön, kisebb erőt kell legyőzni. Nem tudom a technikát, de a logikám azt súgja, hogy nem ez volt a legnagyobb problémájuk.

Az utazás megismétléséről én sem tudtam, de előttem már említette valaki, én hiszek neki.

Megjegyzem érdekes olvasgatni Gagarin utazásáról is. Az sem ellentmondásmentes. (És nekem személy szerint gyanúsabb, mint a Holdraszállás.)

2008. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár vannak olyan kutatók, akik kétségbevonják, úgy vélem a [link] -on látható temérdek nagyfelbontású felszíni fotót nem lehetett hamisítani, nincsenek akkora műtermek. :)
2008. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy miért nem ismételték meg az utazást? Hogyne ismételték volna meg. Apollo 11 volt a Neil Armstrongos és aztán pedig az Apollo 12, 13(az nem sikerült), 14, 15, 16 és 17.
2008. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%

igen járt má ember rajta.

Méghozzá:

Juis Nil Armstrong, és luis-al a holdon fuvolázták, és trombitálták a katyúsát.

2010. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
2010. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vuk-91 ***** válasza:
23%

A Bátyám szerint ha ma nincsenek olyan erős rakétáink amelyekkel nem csak a földről szállhatunk fel, hanem a holdról is, üzemanyagpótlás igénye nélkül, akkor se voltak.

Vagy ha igaz lett volna a holdutazás akkor többször is megtörténhetett volna, mondjuk nemrég 2000 és 2010 között.

2012. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

Amikor a földről indítanak akár űrhajót, akár űrsiklót, akkor hatalmas üzemanyag tartályokra van szükség.

Hatalmas berendezések segítségével állítják fel a rakétát az indító állásra.

Sok esetben meghiúsult az indítás, például az erős éjszakai lehűlés miatt / +11 C fok /

A holdról közvetített képeken, azonban még sosem láttam sem indító állást, sem hatalmas rakétát, sem üzemanyag tartályt.


Bár tudom, hogy a Hold gravitációja mindössze 1/6 része a földinek, tehát a visszaúton kevesebb üzemanyag elegendő. Mégis furcsának találom, hogy minden esetben sikeresen visszatértek a holdutazók. A holdról való felszállás, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, dacolva az extrém környezeti hatásokkal. Kozmikus sugárzás. Szélsőséges hőmérsékleti viszonyok /éjszakai -180 C tól a nappali + 140 C fok/.

2013. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, butaság, amit írtál.

Az űrhajó visszatérő egységét úgy tervezték, hogy kibírja a holdi viszonyokat, a földi meg a földi átlagos körülményeket.

Az űrhajósoknak pedig ott maradt a nyoma a Holdon, az hogy került oda?

2013. febr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!