Az emberi jogok kialakulása. Hol kezdjem?
Osztályozót írok augusztusban társadalomismeretből, és ezt a témát is megkaptam. Na most, amit anno órán vettünk, azok a generációk a 18. századtól kezdve (Amerika, Anglia, USA, függetlenségi háború, stb), viszont sokkal előbb elkezdődött ez az egész, mint az Amerika-Franciao. konfliktus. Tehát a kérdésem, hogy szerintetek az emberi jogok kialakulása egyenlő-e a generációkkal, vagy beleírjam-e a Kürosz-hengert, meg a Magna Charta-t is?
Lehet, hogy hülye kérdés, de meg vagyok lőve, nem akarok semmit kihagyni, jó jegyet szeretnék, de feleslegesen viszont nem akarom megtanulni a dolgokat (a történelemért nem vagyok oda, pszichológia irányban szeretnék továbbtanulni).
Az a probléma, hogy más tanár csinálja a dolgozatot, mint aki engem tanít. Ráadásul ugye ez a következő évi anyag, amit még nem tanultam.:)
Előrehozott érettségit szeretnék tenni, ezért lesz az osztályozó.
Elkezded az őskorba. Mindenhez jog volt mindenkinek.
Befejezed a mai dátummal. Jogod van még talán meghalni éhen!
Nézd meg az ötödikes törikönyvet. Ott vannak a korai civilizációk, többek között a törvényekről is van szó. A Biblia is jó kiindulás lehet, egyes történetekben ott van, hogy mihez volt joguk az embereknek, a foglyoknak. a szolgáknak, Pilátusnak, a helytartónak, stb. Szerintem idáig kellene visszamenni, ha már erre gondolsz.
Az általános iskolás könyvek azért jók, mert röviden, tömörítve, összefoglalva tálalják a tudnivalót. Esetleg ennek nyomán más könyvekből kibővítheted.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!