Brain Storming kérdése:

Milyen tévhiteket ismersz?

Figyelt kérdés
Milyen tévhiteket ismersz, amit a nagy többség rosszul tud, te azonban pontosan tudod, hogy a többség téved benne (és persze azt is tudod, hogy miért és hogyan téved benne!)?
2009. júl. 10. 00:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
14%

"Nem tudom, hogy mennyire tartozik ide, de elég sokan hiszik azt, hogy negatív számokból nem lehet négyzetgyököt vonni."


Pedig nem lehet, Próbáld ki a számológépen -5-nek a négyzetgyökét. Majd egy E betűt fogsz látni, azaz Error, ami magyarult hibát jelent.

2009. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 14:53


A számológéped ezek szerint nem ismeri a komplex számok fogalmát, ami nem meglepő, mert nagyon kevés számológép tud ezekkel a számokkal számolni. Ha kételkedsz a létezésükben akkor próbáld meg pl. ugyanezt Maple programmal.


Ez a tévhit azért alakult ki, mert a valós számok körében valóban nem lehet a negatív számokból négyzetgyököt vonni és középiskolában szinte mindenki csak ezzel a számtesttel ismerkedik meg. A komplex számok halmazán gyök(-1)=1*i, ahol az i a képzetes részt jelöli. Ebből az következik, hogy az általad felhozott példa eredménye gyök(-5)=gyök(5)*i

2009. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Az a rengeteg HOAX lánclevél, amit sorozatosan küldenek az ismerőseim mindenféle rémtörténetekről akkor is, ha hivatalos hírportálok is megcáfolták a hírt.
2009. nov. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
14%

"A számológéped ezek szerint nem ismeri a komplex számok fogalmát, ami nem meglepő, mert nagyon kevés számológép tud ezekkel a számokkal számolni. Ha kételkedsz a létezésükben akkor próbáld meg pl. ugyanezt Maple programmal.


Ez a tévhit azért alakult ki, mert a valós számok körében valóban nem lehet a negatív számokból négyzetgyököt vonni és középiskolában szinte mindenki csak ezzel a számtesttel ismerkedik meg. A komplex számok halmazán gyök(-1)=1*i, ahol az i a képzetes részt jelöli. Ebből az következik, hogy az általad felhozott példa eredménye gyök(-5)=gyök(5)*i"


Akkor miért írunk gyökös egyenletnél olyan feltételt, hogy "gyök alatt negatív szám nem állhat"? Nem csak a számolgép hülye, hanem a matematika tanárom is?

2009. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
85%
13:12 - Nem hülye a tanárod, csak ez már főiskolai matematika tananyag, ezek szerint te vagy nem jártál főiskolára, vagy még fiatalabb vagy.
2009. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
89%
Középiskolában ha egy feladatot meg kell oldani és nincs meghatározva hogy milyen számhalmazon, akkor automatikusan valós számok halmazán kell dolgozni. Ez az oka annak, hogy azt mondja a tanárod, hogy nem lehet negatívból gyököt vonni, ami nem teljesen pontos, de gondolom nem akar összezavarni más elméletekkel titeket. Ha esetleg részletesebben elkezdesz egyszer matematikát tanulni, rájössz hogy a középiskolás tananyag nagy része nem pontos (nagyjából azért mert a pontos definíciókat még egyetemen sem mindenki érti meg)
2009. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
54%
A legelterjedtebb tévhit az hogy isten létezik.
2009. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
8%
A legelterjedtebb tévhit az, hogy te nem vagy egy provokátor félcigány, pedig az vagy utolsó és küsd fel magad a k.urva anyádba retkes cigány
2010. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

14:49

Minő megművelt modorú minta hívő vagy te(jaja irónia).

2010. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

a közhiedelemmel ellentétben Napóleon nem volt alacsony. 170 cm magas volt. Csak mindig dragonyosokkal mutatkozott, akiknek minimum 175 cm-nek kellett lenniük és magas sapkát is hordtak, Napóleon háromszögletű kalapjával ellentétben, ami plusz "magasságveszteség".


"-a középkor sötét volt (ez a meghatározás a felvilágosodás találmánya, amely az ancien regime-t támadta, így mindazt, ami az ancien regime-ben létezett; aztán a történelem bebizonyította, hogy a középkori világ sem volt roszabb, mint az újkori, csak másabb, és a francia forradalom után sem jött el semmiféle aranykor, amit pedig akkora nagy hanggal hirdettek az utópisták) "

Ez így nem teljesen igaz.

A "sötét középkor" kifejezést eredetileg a római kivonulás (410) és az angolszász hódítás (VIII. század) közötti Britanniára használja a történettudomány, amely korból (a vallásos iratokon kívül) semmilyen írott emlékünk sincs. Annyiban viszont igazad van, hogy a reneszánsz (nem a felvilágosodás) propagandája miatt terjesztették ki egész Európára ezt a fogalmat.


"a demokrácia emelte naggyá az ókori Hellászt (a valóságban a királyi vezetésű Spárta legalább annyira, ha nem jobban járult hozzá Hellász megvédéséhez a perzsáktól; az athéni demokrácia 200 évet sem élt meg s elpusztult; a görög demokráciák nem tudtak ellenállni a monarchikus vezetésű Makedónia hadainak; ezek mind nem a demokrácia felsőbbrendűségét bizonyítják)

-Buddha ázsiai volt (olyan értelemben ázsiai volt, hogy ott élt, de Buddha - egyébként csak mi magyarok ejtjük Buddhának, minden más nép Budának ejti - Ázsiában született árjavérű ember volt. Az indiai nemes, arya kaszthoz tartozott, így téves minden olyan ábrázolás, ahol őt ferde szemmel, tehát kínai vagy indiai vonásokkal bárázolják, mert a valóságban indoeurópai volt)

-A franciák a gallok utódai (kis számuk gall vérű csak, a franciák a germán frank törzsek utódai) "

Ez így igaz.

Csak annyit tennék hozzá, hogy az ógörögök a demokratikust szitokszóként használták. Ők a timokráciát (ma talán oligarchiának neveznénk) tartották ideálisnak. Vagyis azt a rendszert, ahol csak a leggazdagabbak politizálnak.


L

2010. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!