Miért van az, hogy néha szépnek látjuk magunkat, néha meg rondának?
Azért ide tettem a kérdésem, mert tudományos szempontból érdekel a válasz, és arra itt van a legjobb lehetőségem..
Most kimentem a nappaliba, és belenéztem a tükörbe, és annyira gyönyörűnek láttam magam, máskor meg ha belenézek ugyanabba a tükörbe feltűnik, hogy kövér vagyok, nagy az orrom és rondán állnak a fogaim.. Pedig ugyanúgy felkelés után megyek ki, ugyanúgy nincs rajtam smink és a fényviszonyok is ugyanazok. Tehát elvileg ugyanúgy látom magam, de néha mégis szépnek érzem magam, máskor rondának (na jó inkább átlagosnak:D). A lényeg, hogy a saját magamról alkotott véleményem változik, mikor minden körülmény azonos. Mitől lehet ez?
Nincs neked véletlenül bipoláris elmezavarod? Esetleg kialakulóban lévő depresszió? Csak mert olyankor szokott az embernek ilyen ingadozó hangulata és önértékelése lenni.
Ez teljesen pszichés dolog, nem tudományosan kell megközelíteni. Egy lelkileg egészséges embernél nem fordul elő ilyesmi!
Első mekkora butaságot ír...
Én is így vagyok ezzel! Hol szépnek látom az alakom, hol meg dagadtnak találom magam.
Pont a múltkor beszélgettem egy barátnőmmel erről, ő mesélte, hogy olvasott valamit, hogy ez a hormonoktól függ.
Általában (állítása szerint, de a megfigyeléseim szerint igaz) menstruáció előtt csúnyának látjuk magunkat, utána szebbnek. Valóban van benne valami, más kérdés, hogy pl. ugye kicsit tényleg meg is puffadunk, de nem csak emiatt van szerintem!
Ez is hormonális dolog.
ez tényleg érdekes, főleg, hogy magamat mindig másnak látom, másokat meg mindig egyformának. Akkor ez hogy van? Másra fókuszálok mindig magamnál?
A képeken meg tepsiképem van, a tükörben meg mások szerint ovális. Igyekszem minél ritkábban tükörbe nézni meg fotókon szerepelni, úgyis csak elrémülök.
8: Én azt gondolom, hogy ez azért van, mert önmagunkkal kritikusabbak vagyunk. Hányszor történik az meg, hogy valakit szépnek találsz, de az a valaki órákig tudja sorolni a hibákat. Ez szerintem azért van, mert önmagunkat sokat látjuk és másokhoz hasonlítgatjuk. Tehát ha önmagadra nézel feltűnnek az apró hibáid, mert már annyiszor láttad magad, annyiszor végigvizsgáltad, hogy jól ismered az arcod. És látod, hogy X ajkai vastagabbak, Z-nek szebb a haja, Y-nak keskenyebb az orra. De amikor valaki másra nézel, akkor az összképet látod, és hosszas elemzés után rajtuk is felfedezhetsz apró hibákat, de általában nem állunk neki mások arcát elemezni. :)
A fénykép pedig egy teljesen másik kategória. Sokáig gondolkoztam, hogy miért van az, hogy ha egy bizonyos szögben nézek a tükörbe szép vagyok, de ha ugyanezt az arckifejezést, pózt lefotózom akkor ronda. Ennek az egyik oka az, hogy a fényképezőgép nem tudja visszaadni a valóságot, nem tökéletesek a színek, a fények, az árnyékok jobban kihangsúlyozottak, nem beszélve arról, hogy kimerevíti a pillanatot, így több esély van az elemzésre, illetve lehet, hogy egy arckifejezés egy pár másodpercig természetes, de hosszútávon furcsa vagy idegen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!