Hogy kell értelmezni a Ptk.301/A. § (3) bekezdését?
Ez most csak arra az esetre vonatkozik, ha jogosult számlaadása megelőzi a jogosult teljesítését, vagy
gazdálkodó szervezetek közötti jogviszonyban a kötelezettnek csak akkor kell fizetnie késedelmi kamatot ha a számla kézhezvételétől számított 30 napon túl egyenlíti ki a tartozását?
"(3) A kamatfizetési kötelezettség a jogosult fizetési felszólításának (számlájának) kézhezvételétől számított harminc nap elteltétől esedékes, illetve a jogosult teljesítésétől számított harminc nap elteltétől, ha a jogosult fizetési felszólításának (számlájának) kézhezvétele a jogosult teljesítését megelőzte, vagy a kézhezvétel időpontja nem állapítható meg."
Hát a jog szekcióban biztos több választ kaptál volna, de alapvetően három dolgot mond:
- ha a teljesítés előbb történik mint a számlaadás, akkor a számlaadástól (kézhezvételtől) ketyeg a 30 nap,
- ha a számlaadás előbb történik, mint a teljesítés, akkor a teljesítéstől ketyeg a 30 nap,
- ha nem tudjuk, mikor történt a számlaadás, akkor is a teljesítéstől ketyeg a 30 nap.
Igazad lehet. Én utólag úgy értelmeztem, hogy ez a szabály csak arra az esetre vonatkozik, ha a kötelezett előbb veszi át a számlát, és csak ezt követően teljesít a jogosult.
Tehát ezek szerint ha pl a számla kelte és esedékessége között 20 nap van, akkor sem tudom az esedékesség napjától követelni a késedelmi kamatot (természetesen azt az esetet nézve amikor a teljesítés megelőzi a számlaadást)?
köszi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!