Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen híres történelmi...

Milyen híres történelmi inkognítókról tudtok?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén ez a kérdés adta az ihletet: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__sztarok-bulvar__30.. Persze Rihanna nem járt Magyarországon és nem is sorolom őt a híres történelmi személyek közé. Csak felkeltette az érdeklődésem, hogy milyen híres emberek (politikusok/uralkodók/színészek stb.) ismert szokása volt inkognítóban utazni, elegyedni a néppel, stb. Én Habsburg Rudolfról és Nero császárról tudok. Meg persze a Mátyás király mesék, de tudom, hogy azok nem igazak.


Kiknek volt kedvelt szokása az inkognító? Mit csináltak akkor? (Pl. beszélgettek a néppel, stb.)

Az ókortól a jelenkorig érdekel!

Köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 7. 12:14
 1/3 hollófernyiges ***** válasza:
II. József is beutazta Európát Falkenstein gróf néven.
2012. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 GLadislaus ***** válasza:

Hárún ar-Rasídról is vannak olyan történetek, mint Mátyás királyról.

[link]

2012. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Óh, Harún ar-Rasíd, ronggyá olvastam Az Ezeregyéjszaka meséi-t, imádom, ugyanúgy, mint a teljes közel-keleti kultúrát (arab, kopt, kurd, zsidó, berber, tuareg, perzsa, türk). De nekem ő is inkább a mesék világába tartozik, Mátyással együtt...

Nero és Habsburg Rudolf viszont igazából megtették.


II. Józsefet pedig köszönöm szépen! Nem tudtam róla, utánanéztem, érdekes dolog!

2012. jún. 7. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!