Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan ember, akinek olyan komoly logikája van, mint a Good Will Hunting-ban Matt Damonnak, aki nem tanulta, de mégis meg tudta oldani az egyetemi feladatokat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, bár az már majdnem az enyhe savant kategória.
2012. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silber ***** válasza:
Nana, azért óvatosan a "nem tanult" Kifejezéssel. Ha emlékszel a filmre, úgy kezdõdik, hogy ül egyedül a szobában, és olvas. És mindenfélérõl olvas, ez kiderül a film során. Tehetséges születésétõl fogva, nem vitás. Igen, szerintem vannak ilyen képességgel bíró személyek. De õk inkább erõsen introvertált, mondhatni autista jegyekkel bíró személyiségek, nem úgy, mint a filmben szereplõ Will.
2012. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"nem tanulta, de mégis meg tudta oldani"


Nincs olyan, hogy valaki nem tanul, mégis megold egyetemi feladatokat. Tanul, csak legfeljebb nem iskolában.


Jó példa Norbert Wiener, aki 11 évesen ment egyetemre, és 14 évesen diplomázott és 17 évesen doktorált. Mielőtt az egyetemre ment, ő is tanult, csak persze nem iskolákban, hanem főleg otthon.

2012. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj, hogy az egyetemi feladatokhoz nem elég a logika, ismerni kell az adott tudományterületet, pl. a szakkifejezések jelentését is. Ahhoz pedig muszáj tanulni.
2012. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen okos emberek nem tudnak róla, valójában mire is lennének képesek. Nagyon szeretnék ilyen lenni, és nekem ez az egyik kedvenc filmem. :)
2012. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Létezik: Ott van mindjárt Matt Damon.
2012. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudjátok, ezt angol nyelven, könyvben meg lehet szerezni?
2013. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!