Melyik az a mese amiben a beteg gyerek az ágyából nézi a fecskéket?

Figyelt kérdés
Mi a mese/történet címe, ki az írója, vagy mi a pontos történet,ill. mi a vége?

2012. máj. 8. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Petőfi Sándor egyik meséje szerintem!!
2012. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:

Nem ez az, amit Zorán is megénekelt?


Annak az a vége, hogy kiderült: a fecskék a szemben lévő ház falára voltak festve, ezért nem repültek el.

2012. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen a Vili a veréb ugrott be, csak ott nem fecske van, hanem veréb és nem nézi hanem lövi őket :D
2012. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A festő és a fecskék. De ez nem mese, ha nem dal, amit Kovács Kati énekelt.
2012. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok: Ez az. http://www.youtube.com/watch?v=kl3GF1veT5o
2012. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon KÖSZÖNÖM!

Tényleg Kovács Kati énekli ezt a dalt, de én ezt nem ismertem, csak a történetként hallottam. Középiskolában volt egy tanárom, aki nagyon szerette az énekesnőt, lehet, hogy Ő mesélte el történetként.

Még egyszer:Köszönöm!!

2012. máj. 9. 20:10
 7/7 anonim válasza:
Én is ezt a "mesét", történetet keresem, de biztos, hogy Kovács Kati dala előtt is létezett, mivel van egy olyan változata, amiben repkényt fest a ház falára a festő. És ő meghal a végén. Ezért Andersenre vagy Oscar Wilde-ra gyanakodtam, de eddig nem jártam sikerrel.:S
2012. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!