Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitler és a stratégiái játékok...

Hitler és a stratégiái játékokban mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Tudjátok vannak ezek a stratégiai játékok. Ugye hitlernek jó volt a stratégiai érzéke, és szerintetek ha játszana hitler valamilyen stratégiai játékkal, akkor verhetetlen lenne? Tudom furcsa kérdés, de csak úgy eszembe jutott ez a dolog. És az is érdekelne, hogy mi lenne hogyha egy világbajnokot beraknák hitler helyére mennyire állna helyt abban a helyzetben. Jó persze egy számítógépes játék teljesen más mint a való élet. De itt nem is erről van szó hanem hogy mit tud ki hozni az adott helyzetből, és ha valaki játékból letud győzni egyedül 5 embert akkor ez a valóságban mért ne lehetne? Csak annyi hogy itt tökéletes és rafinált stratégiát találna ki majd alkalmazna.
2012. ápr. 12. 00:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kérdező ahogy mi is írtuk nyilván van hasonlóság, de a különbség olyan mértékű, hogy meg kellett említenünk, hogy azért teljesen más a játék meg a valóság.


A valóságban rengeteg faktor bejátszik, és rengeteg az ismeretlen. Már az eve online is ég és föld egy sima stratégiai játékhoz képest, csupán azért, mert nem kettő, vagy négy, hanem 20ezer játékos játszik egymással (és nem feltétlenül egymás ellen). Reallifeban meg milliók "játszanak", és a játékmechanikát nem egy ember tervezte 3 év alatt, hanem Isten 6 nap alatt / az anyatermészet évmilliárdok alatt. :)

2012. ápr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

22:27


"A stratégiai játékok nem teljesen arról szólnak hogy mennyire hasonlít a valóságra, hanem hogy mit tudsz kihozni az adott helyzetből."


Ez így van. Csakhogy nincs olyan stratégiai játék, ami arról szól, hogy mit csinált Hitler 1919 és 1932 között (vagy 1924 és 1932 között). Ugyanis Hitler esetében ez a lényeg. 1933 után Hitler politikai, stratégiai szempontból egyáltalán nem izgalmas, persze az a történetének a csillogó-villogó része, de nem az, amiben nagyot "alkotott". Amit 1939 után csinált, az meg középszerű teljesítmény volt.

2012. ápr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kb. olyan, mintha olyasmit akarnál kérdezni, hogy vajon Michael Schumacher verhetetlen lenne-e egy F1-szimulátorban vagy F1-es játékban. Természetesen nem. Szembekerülne egy csomó olyan arccal, akik 0-24-ben tolják a játékot, és tudnak mindent, hogy kell kiaknázni stb. De ennek semmi köze az igazi autóversenyzéshez.

Viszont ha ezeket a szimós arcokat beülteted egy F1-es versenyautóba, azt csak az első kanyarig fogják hinni, hogy simán elvezetnék úgy mint a Schumacher. De amikor a kanyarban megkapja a nyakuk a 4-5 G-t, meg az autó szétrázza a s*ggüket, semmi nem úgy fog működni, mint a szimulátor játékban.


Ugyanígy ha Hitlert (vagy Napóleont, Rommelt... stb.) leülteted egy számítógép elé, olyanokkal szemben, akik az összes egységről minden rafinált kis dolgot, előnyt-hátrányt vágnak, és minden helyzetet megtapasztaltak már a játékban, akkor sosem fog az ő szintjükre kerülni.

2012. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Előző: én is ezt ugatom. :)
2012. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Ez szerintem kb. olyan, mintha olyasmit akarnál kérdezni, hogy vajon Michael Schumacher verhetetlen lenne-e egy F1-szimulátorban vagy F1-es játékban. Természetesen nem. Szembekerülne egy csomó olyan arccal, akik 0-24-ben tolják a játékot, és tudnak mindent, hogy kell kiaknázni stb. De ennek semmi köze az igazi autóversenyzéshez. "


sztem ez azért nem jó példa, mert a szimulátornak van köze az autóversenyzéshez (több mint a stratégiai játékoknak a háborúkhoz, főleg a politikához). És Schumacher biztos jól vezet szimulátorban is.

2012. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Autós szimulátor? :D na neee... látom még mindig nem értitek :D autós szimulátor teljesen más.. :D Gondolj bele! egy autós szimulátor és az f1 azért más, mert oda ügyesség kell az igazi vezetéshez, és más ügyesség a billentyűn való játékhoz is. viszont egy stratégiai játék és egy háború között is van különbség, de nem az a lényeg hanem hogy ott az eszedet kell használni és amit a játékban tudsz azt tudod a valóságban is alkalmazni.
2012. ápr. 17. 21:02
 17/22 anonim ***** válasza:

"egy autós szimulátor és az f1 azért más, mert oda ügyesség kell az igazi vezetéshez, és más ügyesség a billentyűn való játékhoz is"


Nem más, mert egy szimulátor bajnok ilyennel játszik:

http://www.youtube.com/watch?v=kKNoRQ3VbDs

http://www.youtube.com/watch?v=xS4K-GpkLAM&feature=fvst

Tehát az élmény még közelebb is van a valós versenyzéshez, mint egy RTS a valós háborúhoz.

2012. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Látom még mindig nem érted. :)

A stratégiai játékok irányításához meg egy igazi háború "vezetéséhez" semmi köze nincs egymáshoz! Ha nem tudnád, egy háború nem úgy néz ki, hogy van egy fővezér, aki mindent lát és mindent tud (legalább a saját "egységeiről") aztán mindenkit oda küld, ahova akar...


A másik nagy tévedés meg a kiindulópontban van: Hitler egyáltalán nem volt akkora stratéga, mint hiszed.

Láttad már A bukás c. filmet? Láttad a leghíresebb jelenetét, amikor Hitler a tábornokainak végrehajthatatlan parancsokat osztogat, és '45 márciusában arról beszél, hogy hogyan fogja megnyerni a háborút? Nem állítom, hogy az a jelenet pont úgy lejátszódott, de valóban az utolsó hónapokban Hitler elképzeléseinek meg a parancsainak köze nem volt a valósághoz.

A német katonai vezetés, ott igen, voltak "nagy koponyák" és jó hadvezérek, mint pl. Rommel, a háború átmeneti sikere nagyon nagy részben ezen múlt. Hitler igazi szerepe a "führerségében" volt, meg ahogy politikailag előkészítette az egészet, de azonkívül számos stratégiailag nonszensz lépése volt. Az egyik a holokauszt. Például, miközben német katonák százezrei pusztultak el a keleti fronton, volt egy csomó vasúti szerelvény, amivel a hadtápot meg a felszerelést lehetett volna nekik szállítani, ehelyett zsidókat szállítottak a koncentrációs táborokba, Hitler agyament "végső megoldása" miatt. Ha olyan bazi nagy stratéga lett volna, akkor nem a gyűlölet motiválta volna a döntéseit, hanem a józan ész és a katonai érzék, mint mondjuk Rommelét, és a vonatokat a frontokra küldte volna, a katonáit a frontokra küldte volna, a lemészárolt milliók meg dolgozhattak volna a haditermelésben.


Tehát kb. az lenne az ő nagy "stratégiai érzéke" egy számítógépes játékban, pl. az Age of Empires-ben, hogy a saját katonáival a saját parasztjait mészároltatja le, miközben a rusholó támadó erőit ott hagyja utánpótlás nélkül és szép lassan visszaveri az ellenfél.

2012. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
(nem #17-nek hanem #16-nak szólt)
2012. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát jól van. :) De azért azt meg akarom kérdezni, hogy ha nem is hitlert raknánk be egy stratégiai játék elé hanem rommelt, akkor ő is ugyanolyan csapni való lenne, vagy ő azért tudna elég komolyan játszani?
2012. ápr. 18. 00:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!