Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Babits Mihály Jónás könyvében...

Babits Mihály Jónás könyvében elpusztul Ninive vagy sem?

Figyelt kérdés
Számomra sajnos nem egyértelmű, mert Isten először megszánja Ninive lakosait, az utolsó 2 sorban azonban azt írja, hogy Ninive a sivataggal lett egyenlő. HELP!
2009. jún. 16. 18:42
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem pusztul el Ninive. Bár a végén van erre utalás, hogy elpusztul, de nem Isten pusztítja el
2009. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megcsillantom a magyar tudásom:D Nem nem pusztul el ninive... Ezért is megy ki Jónás tüntetőleg a tök alá és kéri számon istent ,a aki elmagyarázza, hogy miért nem pusztítja el.
2009. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nem pusztítja el ez 1000%. Ezt most vettük suliban mielőtt vége lett volna a sulinak.
2009. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nem pusztul el a babits műben, az ószövetségben meg nem tudom van 3 eltérés a két mű közt de már nem emlékszem mi az.
2009. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

egyik eltérés, hogy Babitsnál az emberek nem hallgatják meg

a másik, hogy mikor a vihar támad akkor kidobják a tengerbe. az utolsó a tök helyett más a növény neve

2009. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem pusztul el, de a niniveiek nem térnek meg.
2009. jún. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből érettségiztem és a Jónás imájából,szóbeli dícsérettel végeztem! :) Nem pusztul el Ninive!Az emberiség nagy alkotásai, maradandó értékei (talán) túl fogják élni a megáradt gonoszságot. Jónás is rest volt vigyázni a tökre,ami elpusztult. Egyébként a prófétai küldetés teljesítése sem csak kudarccal végződött, hiszen a bűnbánatra intő feddő szavak egyik-másik szívben kicsíráztak "Mint a jó mag, ha termőföldre hullott".
2009. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. jún. 19. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem az van az utolsó sorban, hogy a sivataggal lett egyenlő-

Hanem, csak azt h "A szörnyű város mint zihálva roppant

eleven állat, nyúlt el a homokban"

2015. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy ment el a városból úgy látta, amint egyre

kisebbek lettek a házak -

2015. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!