Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichológia tankönyvek....

Beatrix555 kérdése:

Pszichológia tankönyvek. Milyen tankönyvekből tanultok az első három évben?

Figyelt kérdés

Le tudnátok nekem ide írni, hogy pszichológia szakon milyen tankönyvekből kell tanulni? Jövőre munka mellett el szeretném kezdeni, és szeretnék előre tanulni már most rá, illetőleg eleve érdekel ez a tudományág, szóval jól jönne, ha minél több tankönyvet felsorolnátok amiket kell tudni vizsgákra, kollokviumra vagy szigorlatra.

Előre is köszönöm segítségeteket.


2012. jan. 8. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Atkinson:Pszichológia -ez az alap
2012. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Atkinson kívülről belülről a pszichológia alapja, de ezt nagyon kell vágni
2012. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez intézményenként változó,szóval a helyedben csak akkor kezdeném el a tanulást,ha már felvettek.Akkor biztos,hogy azokat a kötelező irodalmakat tanulod meg,amik kellenek.


Az Atkinson mellett nálunk a Csépe-Győri-Ragó féle Általános pszichológia 1.,2. és 3.,

Márkus Attila-Neurológia,Csepeli-Szociálpszichológia,Hewstone és Stroebe- Szociálpszichológia,Tarsoly Emil-Funkcionális Anatómia.


Szerintem kezdetnek ennyi elég lesz,de ha gondolod írhatok még,most ezek ugrottak be.

2012. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket :) És megköszönném, ha még írnátok könyveket. Egyébként két suli jöhet szóba, az egyik a PTE, a másik egy budapesti valószínű az Elte, vagy Károli.

Igen, valószínűleg minden egyetem saját oktatója az általa megírt könyveket preferálja, de biztosan vannak olyan könyvek amik nevezzem általános érvényűek, és megkövetelik pl alapműként. Vagy ha azt veszem gondolom tudásanyagban fedik egymást, így szintén felkészítenek az adott tantárgy anyagára jelentős részben... legfeljebb az írójuk neve más.


Úgy is feltehetem a kérdést, hogy ezek a könyvek amiket eddig kinéztem teljes egészében kellenek-e, és jók.e. Osiris kiadó révén tankönyvek, tehát gondolom kellenek.

Atkinson: Pszihológia, Cole :Fejlődéslélektan, Carver: Személyiségpszichológia, Baddeley Az emberi emlékezet, Bereczkei Evolúciós pszichológia, Oatley : Érzelmeink, Pléh: Kognitív idegtudomány (- no ezt nem tudom kell-e az egész),Schmidt: Szociálpszichológia, Comer: A lélek betegségei (ez valószínűsítem csak 4.,-és 5. évben)

Ennyi az amit én személy szerint ki tudtam kutakodni, hogy valószínűleg ezek, vagy az ezen könyvekben található tudásanyag kell egy viselkedéselemző végzettség megszerzéséhez. De tovább nem jutottam.


Fogalmam sincs viszont, hogy miből oktathatják a matematikai statisztikát ( ez az egy tantárgy amitől tartok, lévén bár tanultam statisztikát, s nem igazán szerettem, ugyanakkor nem vagyok / nem voltam jó matekos..., tehát erre jó előre fel kéne készülnöm lélekben és gyakorlatilag is hogy vehessem majd élesben az akadályokat munka mellett is.

Vagy pl milyen könyv kell az anatómiához... illetőleg milyen tantárgyak vannak még amikre fel lehet készülni.


Nem baj, ha olyan könyvet ajánlotok, ami végül nem lesz kötelező az adott kiválasztott egyetemen, de biztosan hasznosíthatom majd, későbbiekben a benne lévő ismeretanyagot.


Még egyszer előre is köszönöm a segítségeteket.

2012. jan. 8. 22:40
 5/10 A kérdező kommentje:
A neurológiát és a funkcionális anatómiát mint tankönyvi ajánlást külön köszönöm, mert az én felsorolásomban ezek mint tantárgyak, illetve könyvek teljesen hiányoztak :) A szociálpszichológa könyv ajánlását is köszönöm :)
2012. jan. 8. 22:44
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia

Az egyik korábbi válaszoló vagyok.Az általad felsoroltakból én ezeket ajánlanám (persze lehet,hogy más egyetemen meg pont máson van a hangsúly): Cole,Carver,Baddeley,Bereczkei.


Statisztikából mi Vargha András-Matematikai statisztika c. könyvét használtuk fel,mivel ő nálunk (Károli) és az ELTE-n is tanít,annyira nem lehet melléfogni a könyvvel szerintem.

2012. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
80%

Nekünk még pluszban kellett fejlődésre a Mérei-Binét Gyermeklélektan könyv, amit én pl nagyon szeretek :) Anatómiára meg ez: [link]

vagy ez:

[link]

bár az utóbbitól a fülem kettéállt néha :D


mondjuk én se károlis, sem ELTE-s nem vagyok :)

2012. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket :)
2012. jan. 11. 16:40
 9/10 anonim válasza:

Nem tudom aktuális-e még, de én most kezdtem az eltén, és nekünk még van az Oláh-Czigler Találkozás a pszichológiával, Pléh Csaba: A lélektan története / Pszichológiatörténet, Hunyadi-Székely: Gazdaságpszichológia, Tortora: Principles of anathomy and physiology (ez nem kötelező, csak erősen ajánlott) valamint jópár fejezet különálló könyvekből, de ha engem kérdezel, az Atkinsonnal elleszel=)


A Vargha András-féle stat könyvből pedig én a helyedben nem kezdenék el tanulni, mert csak elborzaszt, a statisztika programok használata élőben sokkal könnyebb (bár nem sokkal élvezetesebb).

2013. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Koszi
2016. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!