Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kik a Sinclairek (vagy St....

Kik a Sinclairek (vagy St. Clairek)?

Figyelt kérdés
Van valami más jelentősségük is, vagy csak A Da-Vinci-kód kapcsán tettek szert hírnévre?
2011. jún. 26. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Da Vinci kódon olvastam valaha, évekkel ezelőtt, nem vagyok naprakész, egyébiránt az a könyv fikció és hazugságok mesteri egyvelege, aminek boncongatása helyett csinálhat az ember sokkal hasznosabbat, mert fogy az idő...

Viszont Anne Sinclair Dominique Strauss-Kahn, a nemrégen botrányba kevert IMF vezér második felesége.

A Sinclair felvett név. Életrajza itt: [link]

2011. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy A Da-Vinci-kód nagyrészt féligazságok elferdítéséből áll. De azt nem értem, hogy ez hogy jön ide? Az tény, hogy a Sinclair (vagy St. Clair) nevet ennek kapcsán emlegetik manapság elég gyakran. A kérdésem csak az volt, hogy innen származik a "népszerűségük", vagy más okból, esetleg korábban is ilyen felkapott volt a család.

Mellesleg igen, vannak akiknél felvett név, de a St. Clair család nagyonis létezik. Egy normann eredetű család, akik Hódító Vilmossal érkeztek Angliába, onnan pedig Skóciába, ahol a skót király Rosslyn környékén telepítette le őket. A kérdésem csak az, hogy a mai nagy népszerűségüket A Da-Vinci-kódnak köszönhetik, vagy valami másnak (is). Hiszen volt jópár ismert Sinclair a történelemben. Pl. Arthur Sinclair, az amerikai hétéves háború, az indián háborúk és a függetlenségi háború tábornoka, az Északnyugati Területek első kormányzója.

2011. jún. 26. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:

A gazdagságon kívül más jelentőségük !?

Talán Hamis Messiás családfájáról szóló spekulációk ?

Drábik összefoglalója magyarul:

[link]

2011. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!