Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent: Elkap a gépszíj?

Mit jelent: Elkap a gépszíj?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 13:30
 1/8 anonim válasza:
Azt, hogy belezúgsz valakibe.
2011. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy ismerem hogy ha dühös,ideges leszek.Nem pedig szerelmes.Amúgy h elkap a gépszíj-megállíthatatlanul-nem?! vagyis ez lenne logikus.
2011. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában felkapja a vizet, ideges lesz értelemben használják.

Néha arra is h van amit sokan csinálnak, pl keményen tanulnak v járnak vkivel, és az illető ilyen szempontból "beáll a sorba".

2011. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Azt jelenti, hogy magával rántják az események, vagy valamit nagy lendülettel csinálni kezd, elragadja a hév. Azt jelenti, hogy annyira el van foglalva az adott dologgal, hogy ki sem látszik belőle, és általában olyan jellegű eseményeket értünk alatta, amiből az illető ha akarna se tudna kiszállni, vagy belső, vagy külső kényszer miatt.


Példák:

1. Pistát is elkapta a gépszíj, melózik ezerrel. Van két hitele, meg a kölykét is etetnie kell, szóval ezért nem ér rá hétvégenként.


2. Mondtam anyámnak hogy ne süssün túl sokat karácsonyra, de végül csak elkapta a gépszíj, aztán sütött húsz bejglit, két tortát meg vagy öt kiló pogácsát.


3. Nem akartam ennyit inni, de aztán elkapott a gépszíj, és azt vettem észre, hogy letoltam két üveg pálinkát.

2011. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. máj. 18. 16:27
 6/8 anonim válasza:
86%

A kifejezés valószínű onnan ered, amikor a cséplőgépet traktorról működtették egy hosszú, széles - úgynevezett gépszíjjal.

De ugyanez a szerepe a kerékpáron a láncnak is.

2011. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
28%

05-18 15:51-nek a legjobb a megközelítése!


Ellenben látszik, hogy közületek még senki sem volt katona! Régebben főként erre mondták. Na az ellen valóban nehéz volt védekezni és szó szoros értelemben magukkal sodortak az események! :o) Nagyon utáltam az elején... A végén már nem annyira, de kimondottan nem kedveltem meg.


Javasolnám a mai fiatalok részere az újbóli bevezetést, mert ott igazán felnőt lesz az ember fia és "rendet" tanul. A sok drogos, akaratos, meg hisztis (tisztelet a kivételnek!) hülyegyerek majd megtudná miért nyivákoljon és mikor. Meg tudná ítélni, mi a valódi probléma!


UFF! :o)

2011. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Utolsóval teljes mértékben egyettértek.Sztem is be kéne vezetni újra katonaságot.Ugyan én nem voltam katona ,de mellette foglalok állást.Vkiből az nevelt embert,sokakat rendre és fegyelemre tanított,mások ott szoktak le a rossz szokásaikról.Azt a félévet meg ki lehet bírni, nem a világ.Mondjuk azt a sok rühes emost megnézném egyenruhában,mentelni alaki kiképzésen vagy éppen lőgyakorlaton.Vicces lenne...
2011. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!