Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Origós (ITK) szóbeli vizsga...

Origós (ITK) szóbeli vizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, nem igazán, de én kb másfél éve nem foglalkoztam angollal, viszont azelőtt sok évig folyamatosan és elég jól ment. Mennyire parázzak tőle?

Záróvizsga előtt állok, érdemes elsütni, hogy muszáj megkapnom, hátha kedvesebbek lesznek? :)


Ja és hogy kell köszönni elbeszélgetésnél, ha dél körül lesz. Gondolom a 'Good morning' nem helytálló. :) Minden tanácsot szívesen veszek. Köszi!


2011. máj. 4. 18:54
 1/4 anonim válasza:

Szerintem nem igazán nehéz. Mondjuk én egyszer megbuktam, mert valahogy semmi nem jutott eszembe a képről amit húztam. Elmentem pár hónap múlva a következőre azt 90%-ot kaptam.

Én nem nagyon tanultam rá. Előtte nézegettem BBC-t itthon hogy szokjam az angol dumát. Ennyi. Nem voltak ilyen betanult forma mondataim, ami eszembe jutott azt mondtam. Egy echte angol faxival kellett beszélgetni, jó fej volt. Érthető volt a kiejtése.

Hát ha úgy alakul szerintem megemlítheted nekik, hogy jó lenne ha meg lenne, mert diploma előtt állsz. De szerintem csak úgy mellékesen, ne erre hegyezd ki a mondanivalód.

(Pl Jaja, én is egyetemista vagyok mint ez lány itt képen. De én már nem sokáig járok egyetemre, mert most diplomázok. Ezért is vagyok itt. Kell a nyelvvizsga. Azt mosolyogsz nekik mind a 32 fogaddal.)

Ja és mielőtt mész a köszönéseket nézd át, ha még az is gond hogy kell köszönni délelött.

2011. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Csak azon gondolkoztam, hogy 12:30kor már jó-e a 'Good afternoon', de utánanéztem és oké.

A BBC-t mások is ajánlották, úgyhogy biztos van benne valami.

Azt mondják sokan a magnón hasalnak el, mert nagy a háttérzaj, vagy nagyon érdekes a kiejtés...

A diplomát én is csak ennyiben gondoltam említeni, de köszi a tanácsot!

2011. máj. 5. 07:34
 3/4 anonim válasza:

Hát igen, a magnó elég lutri. Nem nevezném nehéznek, de meg lehet szívni. Azért ha tényleg van egy középszintű angol nyelvtudásod akkor 90% hogy menni fog.

Én BBC-n általában az ilyen beszélgetős műsorokat néztem (mint pl Hard Talk). Itt ugye párbeszéd van a riporter és az riport alany között. Jobban lehet érteni, mint mikor egy bejátszás alatt elmondanak egy monológot Nepál GDP-jéről, vagy Bantu föld szociális helyzetéről.

Egyébként tele van az angol újságok netes oldalai rövid, 2-3 perces flashvideókkal. Nem túl nehéz megérteni ezeket sem.

Szerintem mehet az afternoon. Ha 12:30-ra vagy berendelve akkor gondolom a csúszás miatt javában afternoon lesz mire sorra kerülsz. (Sztem biztos lesz csúszás, ez Magyarország).

Ja és ha bemész beszélgetni, akkor már csak angolul beszélj, ne szólalj meg magyarul. Angol köszönés, kérdeznek angolul válaszol, ha valami nem jut eszedbe angolul mond nekik, hogy ez most nem jut eszedbe. Magyarul semmit! (Csak azért mondom ezt mert volt itt valaki aki megkérdezte, hogy lehet e bent magyarul beszélni. Lehet, csak nem kifizetödő.)

2011. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ! :)
2011. máj. 6. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!