Miért kezeli mindenki Kínát gazdasági lufiként?
Az rendben van, hogy alacsonyan tartják a jüan árfolyamát és ezért olcsó a munkaerő és ha lesz olyan ország ami olcsóbban gyárt sok "gagyi" cuccot akkor "bedől" a gazdaság.
Megjegyzem érdekes kérdés, hogy ki mit ért bedőlés alatt, mert az szvsz kizárható, hogy visszasüllyedne a gazdasága egy 80as évekbeli szintre.
Na de az is ott van, hoyg az átleg kínai nagyon szorgalmas nép, a munkamorál az a csillagos egekben van (India nem lesz Kína2 mivel az ottani átlageber az itteni roma etnikai kisebbséghez hasonló, szóval nem az a tipikus szorgalmas olcsó munkaerő)
Ott van Japán. szintén ott van bennük a szorgalom, a precizitás, meg lehet nézni hova jutottak.
Kínában egyébként a reáltárgyakat nagyon nyomják, itthon hiány van JÓ mérnökből, ott meg pont fordítva van ez a dolog. Kínában 700 000, Indiában 350 000 mérnököt képeznek évente az Egyesült Államokban mindössze 70 000-et. A kutatás fejlesztérse meg majd később lehet pénzt ádozni.
Na mindegy, nem vagyok közgazdász, de ha megnézek egy képet egy 90es évekbeli Pekingről és összehasonlítom egy 2010 es Pekinggel akkor nem azt látom, hogy 20 év múlva visszasüllyed az ország a nyomorba. Kína azért nem egy afrika ahol gépfegyveres csimpánzok rohangálnak...
"Miért kezeli mindenki Kínát gazdasági lufiként?"
Mert az. Egy óriási Írország vagy óriási Dubai.
"Az rendben van, hogy alacsonyan tartják a jüan árfolyamát és ezért olcsó a munkaerő és ha lesz olyan ország ami olcsóbban gyárt sok "gagyi" cuccot akkor "bedől" a gazdaság."
Hogy érted, hogy "az rendben van"? Piszkosul nincs rendben. Nagyon ingatag helyzetben vannak.
"Megjegyzem érdekes kérdés, hogy ki mit ért bedőlés alatt, mert az szvsz kizárható, hogy visszasüllyedne a gazdasága egy 80as évekbeli szintre."
Mondjuk visszasüllyedhet 2005. évi szintre és ott stagnálhat 20 éven át. Ami a gyakorlatban óriási feszültségekkel járni, a társadalmi robbanást nem lehetne kizárni.
"az átleg kínai nagyon szorgalmas nép"
Minden szegény országban "szorgalmasak" az emberek, mert nem szeretnek éhezni.
"India nem lesz Kína2 mivel az ottani átlageber az itteni roma etnikai kisebbséghez hasonló"
Felejtsd el nyugodtan ezeket az ostobaságokat. Gazdaságról beszélgetünk komolyan, vagy holdkóros kurucinfós baromságokról locsogsz?
"Ott van Japán. szintén ott van bennük a szorgalom, a precizitás, meg lehet nézni hova jutottak."
Japán gazdasága 20 éve stagnál gyakorlatilag. Miután kidurrant az ottani lufi. Ugyanide juthat Kína, csak alacsonyabb szinten. Egyébként Japán semmivel sem fejlettebb, mint mondjuk Franciaország, mégsem hallok senkit ömlengeni a franciák legendás szorgalmáról.
"Kínában 700 000, Indiában 350 000 mérnököt képeznek évente az Egyesült Államokban mindössze 70 000-et."
Az USA ipartalanodó ország, míg Kína most még ott tart, hogy a vasúthálózatát fejleszti. Vasútépítési láz az USA-ban 100 éve volt utoljára.
"ha megnézek egy képet egy 90es évekbeli Pekingről és összehasonlítom egy 2010 es Pekinggel akkor nem azt látom, hogy 20 év múlva visszasüllyed az ország a nyomorba."
Peking a kirakat, a belső Kína 700 millió nyomorgó parasztjából kisajtolt járadékból él. Látványpékség.
Ha egyszer megbukik a jelenlegi kínai despotizmus, attól még Peking nem fog összedőlni, persze.
"Minden szegény országban "szorgalmasak" az emberek, mert nem szeretnek éhezni."
Indiában szeretnek :) Afrikában is.
"Gazdaságról beszélgetünk komolyan, vagy holdkóros kurucinfós baromságokról locsogsz? "
Soha nem olvastam kurucinfót, nem is fogok. A személyeskedés nem az intelligens emberek ezköze sem a vitában sem egy érvelésben.
"Japán gazdasága 20 éve stagnál gyakorlatilag. Miután kidurrant az ottani lufi. Ugyanide juthat Kína, csak alacsonyabb szinten. Egyébként Japán semmivel sem fejlettebb, mint mondjuk Franciaország, mégsem hallok senkit ömlengeni a franciák legendás szorgalmáról. "
Igen, nincs számottevő növekedés, néha épp visszaesés van. Nem írtam, hogy megmarad a 10%os növekedés.
A franciák nem szorgalmasabb nép mint a japán, ezért sem hallasz embereket ömlegeni a szorgalmukról.
"Az USA ipartalanodó ország, míg Kína most még ott tart, hogy a vasúthálózatát fejleszti. Vasútépítési láz az USA-ban 100 éve volt utoljára. "
Az infrastruktúrát fejlesztik, mivel ott fejlődniük kell, nem értem mi a probléma. Nálunk most építettek egy csomó autópályát, ez Németo.ban már a 30 as évek végére megtörtént.
"Peking a kirakat, a belső Kína 700 millió nyomorgó parasztjából kisajtolt járadékból él. Látványpékség. "
Konkrétan évi 20 millió emberrel csökken a nyomorgó kínaiak száma. Még mindig van rengeteg, de egyetlen más ország sem számolja fel ilyen gyorsan a nyomort.
Jó, szóval a franciák "nem szorgalmasabbak" a japánoknál. Akkor ugyanolyan "szorgalmasak"? Vagy 2/3 annyira "szorgalmasak"? Mivel mérted meg, mennyire "szorgalmasak", és mi ennek a jelentősége figyelembe véve, hogy Franciao. nem fejletlenebb Japánnál?
"Az infrastruktúrát fejlesztik, mivel ott fejlődniük kell, nem értem mi a probléma."
Nincs probléma. Az van, hogy több a mérnök Kínában, mert még alapvető infrastrukturális fejlesztésekre van szükség és amúgy is nagyobb ország. De ezt összetéveszted azzal, hogy ez valami jelentős különbség Kína javára.
"Konkrétan évi 20 millió emberrel csökken a nyomorgó kínaiak száma."
Ha a nyomorgók számának csökkenésén azt érted, hogy parasztból gyári munkás lesz, akkor igen. De egy kínai gyári munkás még mindig nyomorog európai mércével mérve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!