Miért gondolják, hogy a gazdasági problémáinkra a növekedés a megoldás? Nem lenne egyszerűbb először egy kisebb, de jól működő rendszert csinálni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mert a termelés csökkenésével elindul egy spirál csökken a termelés, munkanélküliség, kisebb fogyasztás, tovább csökken a termelés.

Ez a spirál fordítva működik a növekedés esetén.

Ezért szokták a gazdaságot állami megrendelésekkel felpörgetni.

Persze mindez nagyon leegyszerűsítve.

2009. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindez nagyon leegyszerűsítve egy véget nem érő adósságspirált eredményez. Úgyhogy okos rendszer, ki van ám találva. A rendszer velejárói a manipulált recessziók.
2009. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél nagyobb a gazdasági termelés, annál több munkaerő kell, annál több adót fizetnek be a munkavállalók. De ha több a befizetett adó, mint amennyire az államnak szüksége van, akkor lehet adót csökkenteni, ami miatt még nagyobb lehet a termelés (olcsóbb a termék előállítása), tehát még több adó... Lehetne folytatni. De valahol van egy határ is, amikor vagy nincs több munkaerő, vagy kialakul egy egyensúlyi helyzet. Ezért szeretne a FIDESZ adót csökkenteni, hogy a növekedési fázisba belépjen az ország. Mellékesen valószinűsíthető, hogy alacsonyabb adók mellett kevesebb lesz a fekete/szürke munka is, ami szintén bevételt növel (míg adónöveléssel ponthogy nő a fekete/szürke munka és gazdaság->kevesebb is lehet a befizetett adó).

Jelenleg az országnak mindenképp gondja az, hogy drágább ugyanazt a terméket előállítani, mint a környező, velünk együtt vagy utánunk csatlakozott országokban.

2009. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, természetesen politikától független a kérdésem, én az értelemben hiszek, nem pártokban. Pusztán csak az az értetlenségem gyökere, hogy, egyensúlytalanul ugye nem lehet növekedni, tehát esetlegesen a célunk talán az egyensúly kéne legyen nem pedig a növekedés. Vagy talán pont a növekedés hozna egyensúlyt? Nem csak országos szinten értem ezt. Úgy érzem, nem mindig van helye növekedésnek, mármint a növekedés alappillére kell legyen egy egyensúly. Vagy nem?
2009. máj. 9. 23:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami változik, akkor nincs egyensúly, hiszen egy növekedés változás. Az egyensúly stagnálást eredményez.

Egyensúlyi állapotot szinte lehetetlen létrehozni olyan sok tényező befolyásolja a gazdaságot.

Mind a növekedéshez, mind a csökkenéshez arra van szükség, hogy az egyensúlyi állapot valamilyen irányban kibillenjen.

Ha a növekedés irányába billen ki, az nem baj, hiszen a termelés amióta él az emberiség folyamatosan növekszik.

Ezért szokták, ha elindul egy adósságspirál, mesterségesen a növekedést felpörgetni, ami a gazdasági tényezőinek növekedését eredményezi, így végül megtérülnek a mesterséges növekedésre fordított eszközök.

2009. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy kisebb, de hatékonyan működő rendszer nem érdeke a mostani világrendszer elitjeinek.

És a politikában se bízzon senki: jól megkoreografált színjáték az egész.

2009. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

a gazdaság egy összetett, de érthető dolog. Nem úgy működik, mitn ahogy elsőre gondolják, pl hogy aki 1.000.000 Ft helyett 2.000.000 Ft-ot keres, az csak úgy lehet, hogyha valaki/valakik 1.000.000 Ft-tal szegényebbek.

Elvben mindenki lehet gazdag, de ez akor lehet, ha ő annyit termel, mint amennyit használ...ha kétszer anynit aka rkölteni, ki kell találnia valami szolgáltatást/szolgáltatásokat, ami másokat érdekli. Persze a valóságban ezt nem tudja mindenki megtenni.


De a lényeg, hogy lásd: lényeében arról van szó, hogy termelni kell, olyat, ami mást érdekel.

2009. jún. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó-jó, de a leghülyébbek, mint pl. én, kedvéért: miért kell BÁRMILYEN rendszernek vég nélkül növekednie? Hisz az ember se növekszik az égig, a jövedelme sem, a családtagok száma sem, az országok területe sem. Miért ez a dogma, hogy a gazdaságnak márpedig muszáj?
2009. jún. 21. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!