Ellentétek vonzzák egymást vagy hasonló hasonlót vonz? Mindkét megállapítást alapigazságként tüntetik fel. Akkor most hogy is van ez?
Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 20:44
2/4 anonim válasza:
Ez úgy igaz, hogy az alapelveknek hasonlónak kell lennie (pl. a megcsalásról ugyanúgy gondolkodnak), de ha az egyok nyugisabb tipus, a másk meg nyüzsgösebb, akkor jól kiegészitik egymást.
3/4 Silber válasza:
Ezt sokáig én sem tudtam hova tenni, amíg végig nem hallgattam a szociológia kurzusom. Ott pedig azt mondta az előadó, hogy a szociális kapcsolatok többdimenziójúak. Ezek közé tartoznak:
- Érdeklődési kör
- Stílus
- Szokások
- Stb.
Az egyikben az egyformaságot, míg a másikban az ellentéteket kedvelik az emberek. Pl. egy visszahúzódó ember sok esetben vonzódik a magabiztos, tömegből kitűnő személyekhez, mivel azokkal biztonságban érzi magát. Míg érdeklődési kör terén az azonosságot keressük, hogy legyen miről témáznunk.
4/4 anonim válasza:
Az ellentétek is vonzák egymást és a hasonlók is. Első esetben a felek "kényszerből" kerülnek össze, mert az egyiknek hiányzik valami, a másiknak meg többlete van valamiből. A második esetben a felek szeretnek együtt lenni és erősítik egymást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!