Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen kevés Svájc...

Miért ilyen kevés Svájc átlagéletkora?

Figyelt kérdés

Ezt az adatot találtam:

- Átlag: 39,77 év

- Férfiak: 38,75 év

- Nők: 40,81 év (2005)


Azért nem értem, mert úgy tudom, ott tisztább a levegő, mint Magyarországon, szegények alig vannak, Elég jó a GDP. Környezettudatosan élnek. Mi az oka, hogy ilyen alacsony az átlagéletkor?


2011. febr. 8. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az már megint egy más kérdés lehetne!
2011. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha az átlagéletkor egy baromira haszontalan stat. adat, askkor a várható átlélettartam az mi ? Persze a jövő társadalmi és szoc. politikai dolgait tervezve van értelme, de az egy más káposzta. Statisztikus vagyok.
2011. febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

tegnap 07:42


Az átlagéletkor egy rendkívül hasznos adat, ugyanis közvetlenül összefügg a gazdasági növekedés ütemével és a fizetési mérleg egyenlegével is.


Ennek oka, hogy máshogy fogyaszt és termel egy középkorú, máshogy egy fiatal vagy gyerek, és máshogy egy öreg. Egy fiatal társadalom, egy középkorú társadalom és egy öreg társadalom gazdasági paraméterei teljesen mások, és eltérő gazdaságpolitikát kell folytatniuk, mások az erősségeik és gyengeségeik.


A várható élettartam is fontos adat, mert az egészségpolitika és a nyugdíjpolitika számára sem közömbös, hogy meddig él a lakosság. Teljesen mást jelent egy 62 éves nyugdíjkorhatár, ha az emberek átlagosan 64 évet élnek, mint amikor 76 évet élnek.


Amúgy meg a kérdező természetesen valóban összetévesztette a várható élettartammal az átlagéletkort.

2011. febr. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!