Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen kevés Svájc...

Miért ilyen kevés Svájc átlagéletkora?

Figyelt kérdés

Ezt az adatot találtam:

- Átlag: 39,77 év

- Férfiak: 38,75 év

- Nők: 40,81 év (2005)


Azért nem értem, mert úgy tudom, ott tisztább a levegő, mint Magyarországon, szegények alig vannak, Elég jó a GDP. Környezettudatosan élnek. Mi az oka, hogy ilyen alacsony az átlagéletkor?


2011. febr. 8. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom sok a gyerek. Nem elöregedő a társadalom.
2011. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ez teljesen kizárt. Nem forditva olvastad a számokat, mert kb, az a valós 93,83 ,8o.
2011. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem itt benéztél valamit, mert ez nem így van.

[link]

2011. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van az elsőnek! Én a harmadik választ írtam, de várható élettartamra gondoltam, nem átlagéletkorra.

Én néztem be!

2011. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elmondanám,hogy ez a statisztika egy kicsit sántit.MIvel összesenben 2oo8 ban mi a 14 helyet foglaljuk, mig Svájc a 6.-at az általad leirtakak nem igazak.Egyébként a 2oo8-as stat szerint , mert az olvasat három évvel ezelőtti a magy ar nők és férfiaké nem stimmel, ugyanis itt mind kettőnél azonos, pedig a magyar férfiaké szerintem még a 63 éves kort sem üti meg.A magyar nők többsége jóval 7o felett van.
2011. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Emberek, ne legyünk más satu hül*ék!


A SZÜLETÉSKOR VÁRHATÓ ÉLETTARTAMnak semmi köze az ÁTLAG ÉLETKORHOZ.


Pistikének az szül. várható élettartama 70 év, Juliskának meg 78. Viszont mivel Pistike 10 éves, Juliska meg 8 ezért az átlag életkoruk 9 év!


Magyarul svájcba több fiatal jut egy öregre, mint nálunk. Ennyi a titok...

2011. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
/előző/ Okostojás kattints már rá a harmadik hozzászóló segitséget adó anyagához, ami a 2oo8-as állapotot tükrözi.Ha már ennyire megtiszteltük egymást ez statisztika és nyilván tudod, hogy jön ki a statisztikai átlag.
2011. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mint mondtam az ÁTLAGÉLETKOR nem azt jelenti, hogy hány évig élnek az emberek átlagosan az adott országban. Az a várható élettartam.


Az átlagéletkor egy baromira haszontalan statisztikai adat, ami a lakosság átlagos életkorát mutatja meg. Cserébe lényegében semmi sem derül ki belőle önmagában, csak a fiatalok és öregek arányára lehet belőle következtetni, de arra is nehéz. Pl. az arab világban, a fejlődő országokban nagyon alacsony az átlagéletkor, mert minden bantunak 7-8 pulyája van, ráadásul 40 évesen már nagypapa mindenki, 60 évesen meg a lakosság 70% már a ravatalon van. Európában jellemzően magas, mivel kevés a gyerek, sok az idős, mert 80 év körül van a várható élettartam + lassabban követik a generációk egymást (nem 13 évesen szülnek a lányok először hanem 30...)


A 3. válaszoló cikke meg simán pontatlan (nem csoda, délmagyar.hu....) Nem azt hívjuk átlagéletkornak, hogy átlagosan hány évesen halnak meg az emberek.

2011. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a harmadik.

És a negyedik is én vagyok, ott kértem elnézést a pontatlan válaszomért, közben rájöttem a különbségre a várható élettartam és az átlag életkor közötti különbségre.

2011. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
OK. Én is hülye vagyok, mert azt gondoltam, hogy az átlagéletkor azt jelenti, hogy meddig él az ember. CSak egy valamit nem értek. Miért jobb az, hogy ha 80-90 az átlag, mint ha 50-60 lenne? MErt szerintem jobb ha fiatalabb a társadalom.
2011. febr. 8. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!