Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy amikor az...

Miért van az, hogy amikor az ember egy kicsit elkezd hinni benne végre, akkor romlik el minden végképp? Ez nem olyan szimpla depis vagyok szöveg, hanem el akarok vele indítani egy filozófiai vitát, hogy mindenki leírhassa, mi a véleménye.

Figyelt kérdés
Ezért is itt, a bölcsészetes témakörben vetettem fel a kérdést!
2011. jan. 17. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan mintha az Élet rángatná előtted a mézes madzagot...
2011. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én vagy nem hiszek benne, vagyis nem engedem meg magamnak, hogy nagyon beleéljem magam a dologba, amíg nem biztos, hogy összejön. Vagy egyszerűen 8x bebiztosítom magam. Pl. megkérem egy ismerősömet, hogy vigyen el valahova, de azért van nálam egy buszjegy is (menetrendet kinéztem otthon hozzá), és telefon, ha mégsem érek oda időben. Nem bizalmatlanság, csak bármi összejöhet alapon.

Kicsit pesszimista világnézet, tudom.

2011. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
erről nem lehet filozófai vitát folytatni, mivel a kérdés sem filozófiai.
2011. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez fejben dől el, tapasztaltam magamon, most vagyok 23 éves, az életem utolsó 6 éve kalap szar volt, a szó szoros értelmében, félig én rontottam el a dolgokat, félig meg a szüleim azzal ahogyan felneveltek, vagy ahogyan épp nem, nézőpont kérdése. Na szóval a lényeg, hogy az említett időszakomban párszor megváltoztattam a gondolkodás módomat pár dologgal kapcsolatban amiben hinni szerettem volna. Ez eleinte mindig jól is ment de valami mindig vissza húzott, vagy ahogy a kérdés fogalmaz, ismét elromlott minden, pont amikor már úgy éreztem hogy tényleg hiszek pár dologban. Egy ideje rájöttem a válaszra, a tudatalattim volt a bűnös, a rosszul beprogramozódott dolgok az élethez való hozzáállásomhoz. Egy módon lehet ezt leküzdeni, ha rosszabbra fordulnak a dolgok vagy úgy tűnik hogy rosszabbra fordultak, azután is tudatosan törekedni kell rá hogy töretlenül fenntartsuk magunkban a hitet pozitív gondolatokkal ill. gondolkodás móddal. Ezáltal nem tud minket visszahúzni a bizonytalanba a tudat alatti énünk.


Valószínűsítem hogy nem kevés köze van ehhez a dologhoz az alábbi idézetnek is:


Aki másokat ismer, okos

Aki önmagát ismeri, bölcs

Aki másokat legyőz, erős

Aki önmagát győzi le, hős.


Én ezt úgy értelmezem, hogy amikor önmagunkat győzzük le, olyankor a tudat alatti énünket győzzük le. Legalább is a saját tapasztalatom alapján. Beszélhetünk a témáról bővebben is ha küldesz üzenetet.

2012. júl. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!