Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történt a római néppel a...

Mi történt a római néppel a Nyugatrómai Birodalom bukása után? Bárhol is kerestem neten, sehol sem találtam rá választ.

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Összeolvadtak a letelepedő népekkel, és lettek belőlük aztán olaszok, franciák, spanyolok stb..
2010. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit nevezel római népnek?

Ha a latinokat, ők, eredeti formájukban, már 476-ban sem léteztek.

Akik a birodalom összeomlásakor ott éltek, azok meg asszimilálódtak, mint azt az első is mondta.

2010. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Legfőképpen azokra gondoltam, akik Itáliában éltek. A többi területen nyilván összekeveredtek a leigázott népekkel már jóval korábban. Igazából az Itáliában élő "ős"rómaikra lennék kíváncsi.
2010. nov. 21. 00:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy római nép.


A "nyugat-római birodalom bukása" pedig nem létezett abban az értelemben, hogy hirtelen történt volna valami rendkívüli, katasztrofális esemény, amely során látványosan összedőlt volna a birodalom, mint mondjuk a német birodalom 1945-ben.


"Legfőképpen azokra gondoltam, akik Itáliában éltek. A többi területen nyilván összekeveredtek a leigázott népekkel már jóval korábban. Igazából az Itáliában élő "ős"rómaikra lennék kíváncsi."


Amikor "megbukott" a birodalom, akkor Itália úgy nézett ki, hogy a népvándorlás során már rég megtelt gót bevándorlókkal, ezért "multikulturális" társadalom volt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy sakktábla-szerűen a régi itáliai népek települései váltakoztak germán településekkel, de keveredtek is. A germánoknak (gótoknak) volt bizonyos autonómiája, a saját törvényeik vonatkoztak rájuk (ennek a részleteibe nem mennék bele), saját vezetőik voltak, akik persze engedelmeskedtek (vagy nem) a római uralkodónak.


A római vezető réteg is tele volt germánokkal, tehát Itália már részben rég elvesztette a "római" arculatát, de nem teljesen.


476-ban annyi történt, ez volt a birodalom nevezetes "bukása", hogy miután az Odoaker nevű germán vezér éppen puccsot hajtott végre és kikiáltatta magát uralkodónak (amiben semmi extra nincs, mert a római történelemben, különösen az utolsó évszázadokban, egymást érték a polgárháborúk és puccsok), kivételesen nem kiáltotta ki magát császárnak, hanem egyszerűen "Itália királya" lett belőle. Innentől kezdve nincs nyugat-római birodalom, de ez nem jelentette, hogy összedőlt a világ. Sőt, miután Odoakert is megpuccsolták és az osztrogótok elfoglalták Itáliát, ott létrehozták az osztrogót királyságot, ami Nagy Theodorik idején, az 500-as években elég jól prosperált. Tehát nem omlott össze a civilizáció attól, hogy már nem volt nyugat-római birodalom, hanem éppenséggel az 500-as években még egy kisebb virágzáson is átment Itália. Ekkor még nagyon sok régi római intézmény működött, tehát ha valaki 500-ban végigsétált Rómán, akkor az lehetett a benyomása, hogy a korábbi káosz és elhanyagoltság után megint rendbejöttek a dolgok. Felújítottak régi épületeket, persze újak is épültek (pl. templomok, hiszen erősödött a kereszténység).


Nem volt tehát egyik pillanatról a másikra radikális változás, inkább folyamatos volt a népek keveredése, és a politikai rendszer is rengeteg átmeneti formán keresztül változott.

2010. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Korrekt, részletes, érthető választ kaptál. Köszönöd, igaz? (nem az vagyok, aki írta)
2010. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megköszöntem a választ a gombra kattintva, de akkor írásban is: köszönöm a korrekt válaszokat!
2010. nov. 22. 13:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Még valami. Amikor Odoaker letaszította R. A.-t a trónról, ha akkor császár lett volna, akkor a birodalom névben még megmaradt volna-e?
2010. nov. 24. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!