Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Budapesten meddig fog még...

Budapesten meddig fog még nőni a népesség? A budapesti lakosság körülbelül mekkora része lehet tősgyökeres, tehát akinek már a szülei is ideszülettek nem utólag költöztek ide?

Figyelt kérdés
Társadalom Földrajzból esszét kell írni a városod népességéről és egy-két ehhez hasonló érdekességet szeretnék beleírni.
2010. nov. 15. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

A legmagasabb nyilvántartott népesség 2 059 347 lakos volt (1980). Az 1990-es évek eleje óta viszont a népesség száma rohamosan csökken (1990–2005 között több mint 300 000 fővel). Ennek okai elsősorban a budapesti agglomeráció településeire való kiköltözés (szuburbanizáció), valamint a demográfiai hanyatlás felgyorsulása (születésszám visszaesése).

2005 óta viszont ismét közeledünk az 1.7 millió főhöz, bár csak szépen lassan.

2010. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Budapesten csökken a népesség jelenleg, de az agglomerációjában nő. Most azonban kezd elindulni egy újabb folyamat, miszerint a városokba áramlanak ismét az emberek, de erről még nem hiszem, hogy vannak statisztikai adatok.


Egyébként az esszédhez statisztikai adatokat kellene megnézni, a ksh honlapjá szerintem erről is tudsz, vagy demográfiai oldalakon.

2010. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a wikipédián Budapest népessége címszó alatt rengeteg infót találtam már, de én is kíváncsi vagyok egy-két dologra.
2010. nov. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!