Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tudtok erről? Küldenétek...

Mit tudtok erről? Küldenétek róla linket?

Figyelt kérdés
Azt hallottam valahol, hogy amikor az USÁ-ban a függetlenség kikiáltása után kidolgozták az alkotmányt, volt egy szavazás arról, hogy mi legyen a hivatalos nyelv és csak egy szavazaton múlott, hogy nem a német nyelv győzött.
2010. nov. 6. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hitler nem ért rá...
2010. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A német? O.o ha azt írod, hogy egy szavazat híján francia, még el is hinném, de hogy a német... Spanyolok, angolszászok, franciák voltak ott túlnyomó többségben. Voltak németek is, de ekkora számban egész biztosan nem.
2010. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A franciák a saját gyarmataikra mentek és 13 alapítóállamban spanyolok sem nagyon voltak.

Akkoriban nem tudom mi volt az arány, de ma a fehér amerikaiak között a legtöbb a német származású. Az "angolokat" még az "olaszok" is megelőzik.

2010. nov. 6. 17:14
 4/8 UM4 válasza:

sajnos linket nem találtam :(

história v rubicon folyóiratban olvastam erről egyszer

pennsylvániában volt ilyesmi szavazáskezdemény a törvényhozásban de egy szavazaton a beterjesztés múlt úgyhogy már a küszöbön elhasalt a gondolat

az általad említett változat egy városi legenda

2010. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Találtam egy egész jó angol cikket:

[link]

2010. nov. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A történelemkönyvedben tuti, hogy benne volt/van/lesz..

Én 3 különböző töri könyvből készültem érettségire és mind3ban benne volt ez a csekély érdekesség.

De a google-be elég beírni azt, hogy "miért nem német a hivatalos nyelv az USÁ-ban..." Szerintem

2010. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A franciákat pedig kiűzték onnan a pics.-be elvesztették a pár éves háborút és elhagyták a gyarmataikat. Cserébe küldtek egy szép nagy néni szobrot fáklyával a kezébe..:)

Egyetlen helyen maradtak franciák az pedig Quebec vagy hogy írják azt a Kanadai részt ott... Olimpia is volt ott.

2010. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát azért Lousianaban is vannak egy páran még ma is.
2010. nov. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!