Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek egy része képes lenne a békére és békepárti, kevésbé agresszív, míg a másik fele az emberiségnek csakis kizárólag háborúkkal és agresszióval képes elképzelni az életet?

Figyelt kérdés

A 20-ik század válószínűleg az emberiség legjobb, legbékésebb évszázadaként fog bevonulni az emberiség történelmébe, a 21-ik században gyakorlatilag minden haladás fel lesz számolva emberi jogokban, erkölcsben, morálban, politikában stb amit az elmúlt 500 év alatt felépített az emberiség véres áldozatok árán.

Az emberiség mintha nem tanulna a hibákból, talán tényleg vesztésre van ítélve, csak egy rövid élettartamú faj lehetünk.

De mégis elmondható, hogy ez nem jellemző a faj minden egyes tagjára, hiszen egy jelentős része a fajnak képes lenne a békére, érzelmileg fejlettebb szinten áll mintsem az ösztöneit kövesse.

Talán egy távoli jövőben ha békét akar ez a faj hosszú távon akkor az agresszív egyedeit kell kiiktatnia, esetleg az agresszióért felelős gént kimetszenie.


ma 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tanulunk a hibákból. A kőkorszaki agyműködésünk egy evolúciós biológiai adottság, nem tudtuk meghaladni. Ösztönlényként bánunk az evolúció adta teremtési lehetőséggel. Aztán a túlműködésből törvényszerűen következik az elosztási konfliktus. Egyébként nem is kell ide már nagy háború, mert hamarosan nem lesz mit elosztani, annyira kizsigereljük a bolygót.
ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a 20-dik században volt a két világháború,hogy lett volna az a legjobb legbékésebb?
ma 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Azért van ez így, mert vannak a civilizált emberek, és vannak a szociopata selejtek.
ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
100%

Egyrészt, aki azt hiszi, hogy semmi nem haladtunk meg abból, ahogyan 30 működött a természetünk a gyakorlatban, annak fogalma sincsen, mi folyt itt akár csak 500 éve. Az emberi természet tényleg adott, megváltozni nem fog (belátható időn belül), de igen kevesen értik, hogy az emberi viselkedést-gondolkodást, személyiségfejlődést mennyire alapvetően határozza meg az "emberi szoftver", a kultúra, mennyire rugalmasan működik alatta az emberi természet. (Honnan is tudnák, mikor lassan már kb. olyan homogén kulturálisan a civilizált világ, mint régen egy-egy ország...) Azt mondani, hogy az emberiség nem is volna képes békében élni, kb. akkora baromság, mint amikor 30 ezer éve azt mondták (mert biztos, hogy mondták!) hogy az emberek soha nem tudnának tömegesen együttélni, soha nem lesz civilizáció a törzsi életből, soha nem lesznek városok, mert akkor az emberek agyonverik egymást. Arra is "teljesen alkalmatlan" volt az emberi természet, aztán csak eljöttek azok a kulturális minták, amik megoldották. Lehet, hogy egyeseknek továbbra is igényük van mondjuk focimeccsen balhézni a hétvégi törzsi háború helyett, de akkor sem mennek megölni egymást a szomszéd faluval.


Azt sem érdemes viszont túlmisztifikálni, hogy sokan milyen "békések", mert aki tisztában van vele, hogy az erőszakkal csakis veszíthet, az persze, hogy "békés"... ha nincs kapacitásod olyan erőszakra, amivel nyerhetsz, akkor nem "békés" vagy, hanem ártalmatlan! Nem ugyanaz... pl. az első világháború előtt, amikor a nagytöbbség azt hitte, hogy győztes és nyereséges háborúbva megy az országuk, valahogy hatalmas tömegeknek ment el a "békéssége". Persze, léteznek tényleg békés emberek is, akiknek valahogy sikerült megérteni az elmúlt 2000 évben, hogy mindenki egyformán embernek számít, de az szigorúan véve, pszichológiai értelemben nem az érzelmi fejlettségről szól.

ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy az emberek fele háború párti lenne. Nagyon kevés ember csinálta mindig is a háborúkat és a lakosság többsége sosem vett részt benne.
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"A 20-ik század válószínűleg az emberiség legjobb, legbékésebb évszázadaként fog bevonulni az emberiség történelmébe"

Végülis "csak" két világháború volt, de a Koreai, Vietnámi háborúk is felül múltak mindent, ami eddig ebben a században történt. Afganisztáni háború, Irak-Iráni háború, Öböl-háború, dél-szláv háborúk.... és csak a jéghegy csúcsánál járunk, a gyarmatok se mind békésen lettek önállóak, Portugálok pl nehezen engedtek.

Maradjunk annyiban, igen hiányos történelem tudás kell ahhoz, hogy ennyire téves állítást megfogalmazz.

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!