Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A rendszerváltás után a volt...

A rendszerváltás után a volt szocialista országok többsége miért lett trágyadomb?

Figyelt kérdés

Közvetlenül a rendszerváltás után egyből kitört a balkáni háború.

Hazánkban a nép által létrehozott állami közvagyont szétlopkodták. Egyből megjelent a bűnözés, Aranykéz utcai robbantás, fegyveres leszámolások, drog, lányfuttatás, olajszőkítés, stb. Az infláció minden évben magas. Az ország a kapitalizmus legalávalóbb változata, azaz gyarmat lett. Hazánkban szinte minden a Római Birodalom bukását megelőző viszonyokra hasonlít (közpénzek ellopása, korrupció, egyre bővülő társadalmi szakadék, erkölcsi hanyatlás).

Hazánk a keleti blokk legvidámabb barakkjából Ukrajna után a legcsalódottabb barakkja lett.

Napjainkban az egykori Szovjetunió területén orosz-ukrán háború zajlik. Ami az egész világot veszélyezteti. Ukrajnában akár a távolsági buszból is kiráncigálják a sofőrt kényszersorozásra és a biztos halálba. Hogy mi lesz a végtelen tajga közepén a hátrahagyott utasokkal? Senkit nem érdekel, mert ők már csak be nem sorozható asszonyok és gyerekek.

Vagyis a volt szocialista országok egy része bármire képes a földi pokol megvalósítása érdekében.

Mitől függ az, hogy az egyik volt szocialista országból Szlovénia színvonalú ország lesz, a másikból meg Oroszország vagy Ukrajna vagy Magyarország vagy Bulgária színvonalú? Mi határozza meg a polgárok agysejtjeit e téren?

Persze azért azt nem szabad elfelejteni, hogy Magyarországon a gazemberek már a szocializmus idején is elkezdtek megerősödni. A rendszerváltás csak olaj volt a tűzre.

Valószínű az lehet a magyarázat, hogy a földi poklot létrehozó országokban brutálisabb volt a szovjet megszállás. A szovjet katonák akár 12 éves gyereklányokat és terhes nőket is megerőszakoltak. Valamint gátlástalanul raboltak, fosztogattak. Ilyen légkörben az ország saját polgárai közül is kedve támadt a gazembereknek a minél erkölcstelenebb úton történő kiemelkedéshez. És onnantól már nem volt megállás az ország lejtmenetében és a gazemberek felemelkedésében.



nov. 28. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A rendszerváltáskor sok olyan ember is el lett dobva, megsemmisülésre lett kárhoztatva, akik amúgy minőségi, jó emberek voltak.


Szélső példaként, kiragagva, Puczi Bélát lehetne említeni - aki pedig édes Erdélyben cigányemberként kiállt a bántalmazott, megvert magyarok mellett. A román hatóságok markából ide tudott menekülni, de itt meg a magyar hatóságok idegenrendészeti eljárásaitól megalázva, anyagilag ameg az akkori ,,piacgazdaság''-nak kizolgáltatva hajléktalanként élte hátralevő rövid életét az akkori vadkapitalista viszonyok mellett.


Ez persze csak kiemelt szűk példa, nagyon sok egyszerű ember aki amúgy a kis életét becsületesen élte vagy családját szerette, lett lehúzva a vécén anyagilag vagy egzisztenciálisan. Nem mindenki tudta hova lehajtani a fejét egyáltalán. Súlyosan kettészakadt az egész ország társadalmilag és sajnos lelkileg is. Ekkor veszítettük el gyönyörű nyelvészeti és néprajzi, közösségi értékeket hordozó cigányságunkat is végleg. (Bár sajnos az utóbbiban szerpe volt a már a 60-as években meghozott szűklátókörű, anyagias döntéseknek is)

nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ajánlott olvasmány Magyarországgal kapcsolatban:

[link]

nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Rezervoár országok vagyunk.
nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Magyarország nagyon el volt adósodva, ezért áron alul el kellett adni az állami vagyont, hogy legalább a kamatokat ki tudják fizetni. Az ország kiszolgáltatottá vált a nyugati tőkének, sok embert idő előtt nyugdíjba küldtek, vagy lerokkantosítottak, belőlük lett a sok elégedetlen kisnyugdíjas. Sokan mások pedig munkanélküliekké váltak, a segély pedig nem a külföldi tulajdonosok vállát nyomta, hanem az államét.
nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Forditva ülsz a lovon. A rendszer váltás következmény nem okozatt. A problémák már a rendszerváltás elött is meg voltak, csak a rendszerváltásig eltudták halgatni.


A másodikra ugyan az érvényes, azért lettek külömbségek az országok közt mert külömbség volt a lakok agysejtjei közt és nem forditva...

nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerváltás egy gazdasági háború következménye volt a két tömb között, ahol a vesztesek közt voltunk. Ezután a külföldi tőke leuralta a keleti országok gazdaságait konkurenciát bezáratta vagy bagóért megvette privatizáció stb.
nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Eleve nagyon mélyről indultunk, gazdasági és tudásbeli különbségek is voltak jellemzően közgazdasági szinten, a gazdag nyugati országok be tudták vásárolni magukat a csóró kelet európai piacra, ez fordítva még ma sem nagyon történik meg.
nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!