Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért tették meg Napóleont...

Miért tették meg Napóleont császárrá a republikánusok, akik korábban lefejeztették XVI. Lajost, és létrehozták a köztársaságot?

Figyelt kérdés
Illetve miután Napóleon császár lett, Európa trónjaira a saját családtagjait ültette (és egyebek mellett visszahozta a rabszolgaságot is), miben különbözött Európa más monarcháitól, miben képviselte a felvilágosodás eszméit az ellenségeivel szemben?
nov. 13. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Hogy kerültek Franciaországba republikánusok?


2. Napóleon saját magát tette meg császárrá.

nov. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 EagleHUN ***** válasza:

A hadsereg vezetőjévé tették meg mert a Király nélküli Franciaországot minden oldalról szorongatták a Királyságok és dinasztiák.

Egyszerűen benne látták azt a reményt hogy megmenti őket.

Meg is tette aztán jól a "fejükre nőtt".

nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1


Mármint? Léteztek és léteznek republikánusok minden országban. Ha ezt leszkűkíted az Egyesült Államok egyik pártjának megnevezésére, azt tévesen teszed. A republikánus fogalmi értelemben annyit jelent, mint köztársaságpárti.


Napóleon önmagát hiába koronázta volna császárrá. Arra a szenátus jelölte ki (köztük azok a tagok, akik korábban XVI. Lajost lefejeztették a forradalomban), és országos népszavazáson választották meg. Ami még ambivalensebb, hogy ezután is évekig köztársaság maradt a hivatalos államforma.

Köztársaság, aminek élén egy császár állt, akit a republikánusok jelöltek ki, és a nép szavazott meg.

nov. 14. 13:48
 4/14 anonim ***** válasza:

#3 Valóban ezt jelenti és valóban létezik az USA-n kívül is. De sehol máshol nincs ilyen nevű párt vagy irányzat, a francia forradalom idején sem volt ilyen nevű párt vagy irányzat.


Például a nacionalistákat/nemzetiszocialistákat sem hívják náciknak a Hitleri Németországon kívül. Kivéve amikor az USA-ban a bal oldal derogatív, szándékosan sértő és túlzó céllal hívja így a jobbosokat, de az figyelmen kívül hagyható.

nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Dehogyis nem. Pont ugyanúgy, mint ellenpárja, a royalista. A jakobinusok nem képviselték egyként a forradalmat, csak egy szeletet tettek ki abból.

nov. 14. 14:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Na akkor bökj már rá, hogy hol vannak a republikánusok. [link]


Ismétlem: VOLTAK republikánusok, ezt nem tagadom, de nem hívták így őket. Ráadásul a fentebbi cikk alapján legalább két frakció volt "republikánus", tehát szimplán annyiból, hogy "republikánus" még azt sem lehet tudni, hogy ténylegesen kikről van szó.

nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tökmindegy, hogy hogyan hívták őket, republikánus eszméit valló francia politikai erők - nem jakobinusok, nem royalisták -, akik császárrá emelték Napóleont, miközben az államforma köztársaság maradt. Ez a kérdés, ha nem tudod a választ, nem szükséges pazarolni az időt.
nov. 14. 15:47
 8/14 anonim ***** válasza:
A kérdést már a legelső válaszban megválaszoltam. A továbbiakat ajándékba kaptad. 😉
nov. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltad meg, hülyeséget mondtál, ami felületes tudást mutat. Te magánál a koronázásnál tovább nem látsz, hogy mi vezetett el oda. De ahhoz kellett egy szenátusi jelölés, majd egy népszavazás.
nov. 14. 16:05
 10/14 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Napóleon katonai puccs révén előbb teljhatalmat szerzett, majd császárrá kreálta saját magát.


A szenátusi jelölés és a népszavazás manipulált és Napóleon által befolyásolt volt, semmi kétség nem lehetett a végeredmény iránt.


Franciaország nem maradt köztársaság Napóleon császárrá koronázása után, hiszen innentől örökletes abszolút monarchia lett.


Attól, hogy formálisan egy ideig még használták a köztársaság elnevezést nem számít, mert ténylegesen örökletes abszolút monarchia volt

nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!