A régi kor emberei miért gondolták azt,hogyha egy lány gyermek foggal jön a világra akkor boszorkány?
Egyáltalán miért gondolták, hogy boszorkány valaki?
Szimplán buták voltak.
Figyelj, mond az a szó neked valamit, hogy "Sötét középkor"?
Nem azért volt az sötét, mert rövidebbek lettek volna a nappalok, hidd el.
Táltoshagyomány, Diószegi Vilmos könyvében szerepel.
„A lappoknál és a hantiknál a sámán - akárcsak a magyar néphit táltosa! - foggal születik. Rendszerint két elülső fog a jel. Az is sámánság jele, ha a gyermek burokban jön a világra. Például egy nganaszán sámán határozottan állította, hogy burokban született.”
A természetfeletti elképzelések többségére nincs magyarázat. Valakinek felböffent az ötlet, elmondta másoknak, és a természettudományosan totálisan ismerethiányos emberek innentől már úgy adták tovább, mint biztos tudást.
Aztán a következő generáció már úgy nőtt fel, hogy az idősebb, tapasztalt emberektől kicsi korától ezt hallotta, így később se kérdőjelezte meg, mivel neki se volt semmi ismerete arról, hogy máshogy lenne a dolog.
A mai nagy vallások is így kezdték pályafutásukat. Valaki kitalálta, sok tudatlan ember hitt neki, aztán a következő generációk már ebben a "tudatban" nőttek fel, hogy ezt egy alapvető igazságnak hitték.
Ezt a jelenséget úgy hívják, hogy "a priori". Ha valaki még az önálló gondolkodásának elindulása előtt tanul meg valamit, azt később se nagyon tudja levetkőzni, mindig is megkerülhetetlen igazságnak fogja tartani.
Ha valaki gyerekkorában az iszlámban nő fel, akkor biztosra tudja, a lelkében érzi, hogy Mohamed tényleg létezett, és Jézus tényleg az ő eljövetelét hirdető utolsó előtti próféta volt. (Ez persze a gonosz keresztények meghamisították, Jézusnak teljesen más tevékenységeket tulajdonítva...)
Aki meg egy dél-amerikai erdei törzsben tölti a gyerekkorát, az pedig abban teljesen biztos, azt érzi a lelkében megcáfolhatatlanul, hogy rengeteg isten létezik, és mindegyik jelen van körülötte az erdőben.
A foggal született boszorkányokról szóló elképzelések is így működtek, az emberek gyerekkorukban ezt tanulták, és később se jutott eszükbe megcáfolni, mert miért, és mi alapján.
A dolog csak akkor kopott ki a köztudatból, a hitből, amikor elterjedt a rádió és tévé, és nem az öregek meséltek minden este a gyerekeknek a régi "tudásról". Innentől az emberek már csak nagyobb v. felnőtt korban hallották, amikor már nem mint alapismeretet, hanem mint régi érdekességet építették be a gondolkodásukba.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!