Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van bármiféle bizonyíték a...

Van bármiféle bizonyíték a cigányság nem-gój eredetére?

Figyelt kérdés

szept. 16. 23:57
A kérdező szavazást indított:
Nincsenek bizonyítékok arra, hogy a cigányok ne lennének gójok
Van, kifejtem kommentben
Fogalmam sincs, csak unatkozom és random kérdéseket olvasgatok
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel indiaiak, így nem zsidók.
tegnapelőtt 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki gój, aki nem zsidó:


[link]

tegnapelőtt 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1


Igen, alapvetően a genetikai illetve történelmi vizsgálatok szerint is indiai eredetűek, azaz gójok. Feltételezhetően nagyjából a X-XI. században kezdtek onnan nyugatabbra vándorolni.

Viszont kizárható-e annak a lehetősége, hogy még jóval a X. század előtt valamiféle zsidó törzs "eltévedt" vagy elvándorolt a Közel-Keletről Indiába? Hasonlóan mint ahogyan pl Jemenben is volt sok zsidó eredetű arab törzs, akik még nem sokkal a Római idők után vándoroltak Palesztinából arrafelé.


Szélsőjobbos mihazánkos vagyok, de még abból a régimódi 2015 előtti jobbikos sleppből. Ezért fontos tudnom, hogy a cigányok dzsentilek-e (gójok). Mivel én kizárólag dzsentilekkel szeretnék házasodni. A cigányokról meg alapvetően pozitív tapasztalataim vannak. Ezért alapvetően cigányokkal szeretnék családot alapítani.

tegnapelőtt 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma már a genetika is megmondja, hogy a cigányoknak közük nincs a zsidókhoz. Pl: az apai Y-kromksszóma Dns-eik is teljesen különbözőek. A cigányoknál a H, L, R1A különböző szubkládjai gyakoriak, ezzel is jól visszavezethető az indiai eredetük. Nyelvük is egy indo-árja alapú nyelv.

Ehhez képest a zsidók genetikailag közel-keletiek(az askenázik európai keveredéssel), eredeti nyelvük a héber egy sémi nyelv. Apai vonalak tekintetében leginkább a J, E és R1b szubkládok jellemzőek rájuk.

tegnapelőtt 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm. Ez nagyon hasznos válasz, ment a zöld kéz 👍


Akkor ez jó hír. Tehát a cigányok, mivel (indo)árják ezért gójok. Innen kezdve nekem semmilyen problémám nincs velük.

tegnapelőtt 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!