Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol a menekültáradat vége, és...

Hol a menekültáradat vége, és mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés
Nem lett volna egyszerűbb a szegény országokat megsegíteni, főként azoknak akik elég jól lehúzták őket még gyarmataikként.
szept. 6. 00:12
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

A Bocs alapítvány egy környezetvédelmi szervezet, szerintük a világ fő baja a túlnépesedés. [link]

Ezt sokan vitatják, szerintem sem ez - önmagában a baj, hanem ez beszorzódik a fogyasztással is: hogy mennyi kütyüvel, tárggyal képzeljük magunkat a boldog élet reményében körbevenni...

szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

„Tetemesen csökkentenünk kell az összes emberi igényt a Föld természeti rendszereivel szemben, a forrásokat igazságosan kell elosztanunk, be kell fektetnünk a természeti és társadalmi tőke megújításába, és korlátoznunk kell – sőt, meg kell fordítanunk – a népesség növekedését olyan eszközökkel, amelyek növelik az igazságosságot, erősítik a közösséget és biztosítják a hozzáférést a családtervezési szolgáltatásokhoz. […] Első látásra megalázó korlátozásnak tűnhet, de meg kell tanulnunk gazdaságunkat úgy szervezni, mint a Föld életfenntartó rendszereinek egyik alrendszerét. Ehhez új mutatókra van szükségünk, s problémáinkról másképp kell gondolkoznunk, azokat másképpen kell megoldanunk, s egymáshoz máshogy kell viszonyulnunk. […]

Az asztronauták az űrben, egy járműbe szorosan bezárva, világosan tudják: jóllétük attól függ, hogy van-e megfelelő készletük oxigénből, üzemanyagból, élelemből, vízből és más lényeges dolgokból. A folyamatok minimalizálása és mindennek az újrahasznosítása alapvetően fontos hosszú távú jóllétük szempontjából. Mivel semmit nem tudnak helyettesíteni, semmit sem dobhatnak el.”

David C. Korten: Gyilkos vagy humánus gazdaság

szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%
Az ember már 8-10 ezer évvel ezelőtt is visszaélt a teremtés adta lehetőséggel. Meg kell nézni mi lett a termékeny félholdnak nevezett területből. Persze mindig is léteztek fenntartható rendszerek is. Az "ostoba" mocsári gazdálkodó nem dolgozta magát csapágyasra és jól tudta kezelni, hogy jövőre is rendelkezésre áll ugyanaz a bőség. De hova tűntek a kiterjedt ártéri erdők, mocsarak, például a Kárpát medencéből? Az a gondolkodásmód tette tönkre, amikor az ember nem elégszik meg a szükségletei kielégítésével. Kifúrom, kifaragom, szétvésem, beszabályzom, bemérnökölöm, urbanizálodok, beszigetelem. Pofonegyszerűen meg tudnánk vakarni az orrunkat, de a szakember elmagyarázza, hogy a lábad közt a tarkódon keresztül csináld.
szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

A növényzetre korzót kell építeni, szigorúan turisztikai szempontból.

Az ember nyereségvágya határtalan, ösztönszerűen kapzsi.

szept. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%
A világtársadalomnak jobban szem előtt kellene tartania, hogy a szabadsága mellett, hatalmas felelőssége is van. Nincs Gondviselés, hanem ahogy mi szervezzük úgy lesz, de ettől függetlenül a természet, mint rendszer majd a saját törvényei szerint reagál arra, amit mi kezdeményezünk.
szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a természetnek is vannak "törvényei" amit nem szabad áthágni mert akkor felborul az egyensúly (ami nekünk nagyon rossz lesz), ezt nevezik természeti törvényeknek.
szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!